Bieg po Nowe Życie Wisła

i

Autor: materiały prasowe Bieg po Nowe Życie Wisła

20. Bieg po Nowe Życie Wisła 2022. Transplantologia potrzebuje wsparcia

2022-05-02 8:59

W Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej – lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr. Sprawdźcie szczegóły.

20. Bieg po Nowe Życie doczekał się kolejnego jubileuszu. 14 maja to kolejna z ważnych dat Biegu po Nowe Życie. Tego dnia w Wiśle po raz 20. spotkają się osoby po przeszczepieniu, które w sztafetowym marszu nordic walking przejdą wspólnie ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów oraz autorytetami polskiej medycyny transplantacyjnej - lekarzami i koordynatorami oraz partnerami symboliczny kilometr. W 20. Biegu po Nowe Życie weźmie udział ponad 80 osób po przeszczepieniu. Nie po raz pierwszy na trasie spotkamy Mariusza Mroziewicza, którzy przeszedł transplantację serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu.

To miała być jednorazowa inicjatywa, mieliśmy się po prostu spotkać jeden raz i zwrócić uwagę na problem. Problem niewystarczającej liczby narządów do przeszczepień. Teraz jesteśmy razem 11 lat, i cieszymy się na 20 spotkanie. To jest wielka wartość Biegu po Nowe Życie, który cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi  transplantacji narządów, edukuje i uświadamia -  cieszy się Przemysław Saleta,  ambasador i współtwórca wydarzenia.

20. Bieg po nowe życie 2022 - DATA, GODZINA

20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 15:00 na rynku w Wiśle. Co ciekawe, tym razem rozpocznie się trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego?

Postanowiliśmy, że 20. Bieg po Nowe Życie rozpocznie się o 15:00, czyli trzy godziny później niż zwykle. Dlaczego? Liczymy, że popołudniową porą jeszcze więcej kibiców przyjdzie zobaczyć nasze wydarzenie  - mówi  Pilarz.  Wisła to dla nas miejsce wyjątkowe, tutaj po raz pierwszy postanowiliśmy wesprzeć Bieg po Nowe Życie - mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku, Generalnego Partnera Biegu po Nowe Życie. Jesteśmy z Biegiem od 5 lat, zatem dla nas to szczególny jubileusz i kolejna okazja do fantastycznych spotkań z osobami po przeszczepieniu, ludźmi, których historie uczą nas i wzruszają, dają motywację do działania. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w tę inicjatywę charytatywną, dlatego cieszymy się, że możemy wspólnie  zaangażować się i wspierać tak ważną społecznie ideę.

Topky (Szybkie Pytania)