szkoła

i

Autor: Piotr Jedzura/REPORTER/EastNews

12 listopada 2021 - czy jest wtedy wolne w szkole? Czy nie ma w piątek lekcji?

2021-11-09 9:07

Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. Tym razem 11 listopada wypada w czwartek, więc następny dzień jaki po nim następuje, jest idealną okazją do przedłużenia sobie weekendu. Jak jest z 12 listopada? Czy jest wtedy wolne w szkole? Kto nie musi iść tego dnia do szkoły? Sprawdźcie szczegóły.

12 listopada 2021 - czy jest wtedy wolne w szkole? Czy w piątek po Narodowym Święcie Niepodległości trzeba iść do szkoły? Takie pytania rodzą się w głowie niejednego ucznia. W tym roku obchody 11 listopada wypadają w kalendarzu dokładnie w czwartek. Jest to dzień ustawowo wolny, podczas którego upamiętnia się odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Oprócz tradycyjnych obchodów, organizowane są również przeróżne biegi, konkursy oraz koncerty, które można obejrzeć na żywo lub za pośrednictwem telewizji. Skoro 11 listopada wypada w czwartek, jest to idealna okazja do przedłużenia sobie weekendu. Osoby pracujące wystarczy, że wezmą jednodniowy urlop i mogą cieszyć się wolnym od czwartku do niedzieli. Co w takim razie z uczniami? Czy muszą iść do szkoły 12 listopada? Kto musi iść tego dnia na lekcje, a kto nie?

ZOBACZ TAKŻE: Jak zrobić kotyliony na 11 listopada? To banalnie proste!

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Czy jest wolne 12 listopada 2021?

Młodzież uwielbia wolne, najlepiej długie takie jak przerwa świąteczna, ferie zimowe, czy też wakacje, które trwają ponad 2 miesiące. Jednak co z 12 listopada? Czy w piątek trzeba iść do szkoły? Mamy dla Was dwie wiadomości - złą i dobrą. Zła jest taka, że piątek nie jest dniem ustawowo wolnym, dlatego trzeba iść do szkoły. Jednak nie należy panikować. Okazuje się, że wszystko zależy od danej placówki i dyrektora. Większość z nich zgodziła się na wolne 12 listopada, a w niektórych szkołach słyszy się nawet o wolnej środzie 10 listopada. To wszystko przez dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, które każda szkoła może wykorzystać w danym roku szkolnym.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody na 11 listopada 2021. Śnieg z deszczem czy bezchmurne niebo?

Sonda
Braliście udział w Marszu Niepodległości 2021?
Źródło: 12 listopada 2021 - czy jest wtedy wolne w szkole? Czy nie ma w piątek lekcji?