obiad

i

Autor: pexels

SPRAWDŹ SIĘ

QUIZ. Skąd jest ten przysmak? Zgadnij gdzie króluje cebularz, kluski śląskie i nie tylko

2024-04-12 8:45

Polska kuchnia jest niezwykle różnorodna i pełna smaków. To właśnie z naszej ziemi wywodzą się kartacze, cebularze, kluski śląskie i nie tylko! Czy wiesz gdzie królują te i inne przysmaki? My podajemy danie, a Ty musisz wskazać region Polski.

Polska znana jest nie tylko z biało-czerwonej flagi, z Warszawy jako stolicy, pięknej zieleni, ale przede wszystkim z dobrej, tradycyjnej kuchni. Wiele potraw pochodzi z naszej ziemi, a Polacy je uwielbiają. Podobnie jest także z obcokrajowcami, którzy gdy spróbują na przykład pierogów - nie mogą przestać o nich myśleć. Nie można zapomnieć o schabowym, który ląduje zawsze na niedzielnym stole i o rosole z makaronem, który jest również lekarstwem na bolący brzuch. W polskiej kuchni zapisały się także kluski śląskie, które podane z gulaszem lub same z masłem, smakują wyśmienicie! Nie można zapomnieć też o kartaczach, czyli tak zwanych pyzach ziemniaczanych nadziewanych  mięsem. Specjałem wschodniej Polski jest także cebularz, ale inne rejony naszego kraju również mają swoje smaczne perełki.

ZOBACZ TAKŻE: Dodaj ten składnik do jajecznicy, a będziesz zachwycony. Takie śniadanie to mistrzostwo!

Największe skandale na Oscarach | To Się kręci #31

Kuchnia polska: QUIZ

W ramach rozrywki przygotowaliśmy dla was quiz o polskim jedzeniu. My podajemy potrawę, a wy zgadujecie z jakiego regionu polski się wywodzi. Jesteście gotowi? Do dzieła!

Kuchnia polska: My podajemy potrawę, a Ty zgadujesz skąd pochodzi

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi oscypek?