PALCE LIZAĆ

Najlepsza sałatka wielkanocna. Twoi goście nie będą mogli się jej oprzeć!

2024-03-25 10:07

Wielkanoc coraz bliżej, a wszystkie panie domu zastanawiają się jaka jest najlepsza sałatka na święta. Jarzynowa, a może inna kombinacja jajka i warzyw? Choć przepisów jest wiele, jest jedna sałatka, która na Wielkanoc jest prawdziwym mistrzostwem!

Jaka jest najlepsza sałatka wielkanocna? Od pokoleń na świątecznych stołach Polaków rządzi królowa jarzynowa. Pokrojona w kostkę i ugotowana marchewka, pietruszka, ziemniaki, jajka, ogórki, cebula, kukurydza, groszek i jabłko, tworzą niesamowity smak. Mimo iż jest to tradycyjna sałatka, obok której ciężko przejść obojętnie, czasami chciałoby się zjeść coś całkiem innego. Jaką sałatkę zrobić na Święta Wielkanocne? Przepisów jest naprawdę mnóstwo, a rządzą w nich oczywiście jajka, które są symbolem Wielkanocy. Dodajemy je do żurku, faszerujemy je różnymi pastami, surowe dodajemy do ciast, ale także robimy z nich sałatki.

ZOBACZ TAKŻE: Jak zrobić żurek z zakwasu na Wielkanoc? Takiej zupie nikt się nie oprze

sanah zdradziła plany na przyszłość. Fani mają powody do radości!

Sałatka wielkanocna - przepisy

Jaka sałatka na Wielkanoc? Jeśli masz dosyć tradycyjnej jarzynowej lub jak kto woli wielowarzywnej, wypróbuj jeden z przepisów, które zamieściliśmy w galerii. Jajka w połączaniu z fasolką szparagową, tuńczykiem lub rzodkiewką, są naprawdę wyśmienite!