Zostajemy w UE. Protesty w całej Polsce. Wielkie manifestacje [ZDJĘCIA, RELACJA]

i

Autor: Fot. Konadr Tkaczyk

"Zostajemy w UE". Protesty w całej Polsce. Wielkie manifestacje [ZDJĘCIA, RELACJA]

2021-10-10 19:02

Na Placu Zamkowym w Warszawie po godz. 18 rozpoczęła się manifestacja poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Inicjatorem wiecu jest lider PO Donald Tusk. Obok, na Podwalu, trwa również pikieta pod hasłem "Wybieram Polskę" środowisk narodowych.

AKTUALIZACJA 19:40

 AKTUALIZACJA 19:00

Kontrmanifestanci próbują zagłuszyć przemówienia z pl. Zamkowego. Wśród nich znajduje się działacz narodowy Robert Bąkiewicz.

AKTUALIZACJA 18:30

Przemówienie Donalda Tuska zakończyło wspólne odśpiewanie polskiego hymnu przez zgromadzonych.

Na scenie pojawił się Rafał Trzaskowski. - Nie dajcie się nabrać na kłamstwa Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma żadnego konfliktu pomiędzy polską Konstytucją a unijnymi traktatami - mówił ze sceny prezydent Warszawy.

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził wyższość prawa krajowego nad unijnym, szef PO Donald Tusk wezwał wszystkich, którzy nie zgadają się z orzeczeniem TK do wyrażenia swojego niezadowolenia podczas niedzielnej manifestacji. W niedzielę, w całej Polsce odbywają się manifestacje. W stolicy jest nasz reporter Konrad Tkaczyk.

"Czułem się zobowiązany, aby w tym krytycznym momencie podnieść alarm. Partia rządząca bez owijania w bawełnę podjęła decyzję o wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej"

- mówił były premier Donald Tusk na pl. Zamkowym w Warszawie.

- Cała Warszawa, cała Polska jest dumna z Pani słów. Cała Polska dziękuje, że jest Pani z nami - przekazał ze sceny Bartosz Arłukowicz.

protest Warszawa

i

Autor: Fot. Konadr Tkaczyk
Nowy pomnik w Warszawie. Oto wielcy prezydenci: Starzyński i Kulski
Źródło: "Zostajemy w UE". Protesty w całej Polsce. Wielkie manifestacje [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]