Znaczenie kwiatów i ich kolorów. Sprawdź, jak wyrazić swoje uczucia [GALERIA]

i

Autor: pixabay.com Znaczenie kwiatów i ich kolorów. Sprawdź, jak wyrazić swoje uczucia [GALERIA]

Znaczenie kwiatów i ich kolorów. Sprawdź, jak wyrazić swoje uczucia [GALERIA]

2021-11-08 10:35

Kwiaty wyrażają czasem więcej niż tysiąc słów i nie powinno to nikogo dziwić. Każdy z nich oznacza coś innego. Jeżeli chcemy wyrazić konkretne uczucia, musimy wiedzieć jakie znaczenie mają te najpopularniejsze. Rodzaj i kolor kwiatka mogą pomóc nam przekazać, co mieliśmy na myśli, wręczając go. Znacie znaczenie kwiatów? Jeśli macie z tym problem, zobaczcie w galerii poniżej.

Kwiaty - pomagają wyrazić uczucia i konkretne myśli. Przyjęło się, że lubiane są przez kobiety. Często ozdabiają także wnętrza, zarówno te cięte, jak i doniczkowe. Symbolikę i znaczenie  kwiatów znano i stosowano już w starożytności. Ozdabiano nimi na przykład posągi bogów. W średniowieczu z kolei, róże symbolizowały uczucia i już wtedy ważny był ich kolor i faza rozwoju pąków. Najbardziej pożądane były te na wpół rozwinięte. Rozwijała się sztuka układania bukietów i pojawiło się określenie "mowa kwiatów". "Imponujesz mi", "skradłaś mi serce", "onieśmielasz mnie", "myślę o Tobie", "będę o Ciebie walczył" – wybierając odpowiednie kwiaty, mężczyzna mógł przekazać swojej ukochanej ważną informację. Co ciekawe, w XIX wieku powstał specjalny słownik, w którym spisano symbolikę kwiatów. 

Nieznajomość znaczenia kwiatów może zakończyć się katastrofą i popełnieniem dużej gafy. Możemy dzięki nim wyrazić uczucia, takie jak: miłość, przyjaźń, zazdrość czy tęsknotę. Jakie kwiaty w takim razie warto dać najbliższej osobie, a jakie w bardziej oficjalnych sytuacjach? Jakie wręczamy w ramach podziękowania albo uznania? Jakimi wyznać miłość? Sprawdźcie poniżej znaczenie najpopularniejszych kwiatów. 

Super Raport 05.11 (Goście: Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu, PSL-KP oraz Marek Zuber - ekonomista) Sedno Sprawy: Paweł Szrot
Źródło: Znaczenie kwiatów i ich kolorów. Sprawdź, jak wyrazić swoje uczucia [GALERIA]