Zmora naszych czasów. W tych miastach rządzi BETONOZA! [GALERIA]

i

Autor: pixabay.com Zmora naszych czasów. W tych miastach rządzi "BETONOZA!" [GALERIA]

Zmora naszych czasów. W tych miastach rządzi "BETONOZA!" [GALERIA]

2021-10-27 10:30

Beton skutecznie zalewa od dłuższego czasu polskie miasta. Można być zwolennikiem takiego rozwiązania, jednak niewątpliwie większość z nas docenia, gdy może spędzić czas w mieście w otoczeniu zieleni i drzew. Zwłaszcza, że w lecie dzięki nim jest po prostu chłodniej. Poniżej w galerii prezentujemy wam miejsca w miastach, gdzie zapomniano o roślinach, a beton jest na pierwszym miejscu.

Beton. W niektórych miejscach musi się pojawić i co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości. Jednak nie da się ukryć, że placyki przy rynku w dużych miastach, wokół których nie ma budynków, mogą zostać zazielenione. Drzewa w mieście powodują, że temperatura w lecie jest odczuwalna nawet o 20 stopni mniej. Dlaczego więc zarządzający miastami nie pamiętają o tym i inwestują w tzw. "betonozę?" Gdzie jest teraz najgorzej? 

Nie da się ukryć, że "betonoza" najbardziej może razić w oczy na placach w centralnych częściach miast. Zobaczcie poniżej w galerii przykłady takich miejsc, gdzie rządzi beton, a wcale nie musiałby. 

Super Raport 26.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz, były prezes NRL) Sedno Sprawy: dr Konstanty Szułdrzyński
Źródło: Zmora naszych czasów. W tych miastach rządzi "BETONOZA!" [GALERIA]