Jerzy Owsiak

i

Autor: Senat RP flickr.com Jerzy Owsiak

Zbiórka urodzinowa Jurka Owsiaka - szef WOŚP chce wspomóc inną fundację!

2021-10-02 10:10

Coroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednoczy Polki i Polaków. Teraz szef WOŚP Jerzy Owsiak apeluje, byśmy okazali tę samą solidarność w innej ważnej sprawie. Z naszego artykułu dowiecie się wszystkiego na temat jego urodzinowej zbiórki.

Jerzy Owsiak to osoba, której nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od lat organizuje pomoc dla polskich szpitali ratujących zdrowie i życie małych pacjentów, a od niedawna także seniorów. Coroczne finały WOŚP są czymś wyjątkowym nie tylko ze względu na rozmach i skalę działania, ale przede wszystkim dlatego, że łączą Polaków i Polki, bez względu na poglądy, we wspólnym dziele pomocy. Teraz Jurek Owsiak zachęca nas, byśmy pokazali wielkie serca w innej jego inicjatywie. 6 października przypadają 68 urodziny filantropa. Z tej okazji Jerzy Owsiak uruchomił w Internecie urodzinową zbiórkę. Zebrane pieniądze mają wesprzeć fundacje, której sprawne działanie i możliwości niesienia pomocy są dziś szczególnie ważne.

Owce kradną lizaki sarnom

Fundacja Ocalenie dostanie pieniądze ze zbiórki Jerzego Owsiaka

Od początku kryzysu migracyjnego związanego z dziesiątkami uchodźców koczujących na polsko-białoruskiej granicy, w mediach i sieci często pojawia się nazwa Fundacja Ocalenie. To organizacja, której celem jest wspieranie migrantów w integracji i indywidualnym rozwoju. Działa na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Ponadto dąży do tego, by każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu jego praw. To właśnie członkowie Fundacji Ocalenie jako pierwsi dotarli do Usnarza, gdy pojawiły się doniesienia o zatrzymanej tam grupie uchodźców. Fundacja dostarczała im ubrania, leki i jedzenie, a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego nie przestała monitorować sytuacji na granicy i organizować wsparcia.

To właśnie działania Fundacji Ocalenie chce z naszą pomocą wesprzeć Jurek Owsiak. W opisie jego urodzinowej zbiórki czytamy:

Jeśli możemy być tacy nieludzcy dzisiaj, to można nam kazać o wszystkim zapomnieć jutro. Chciałbym wesprzeć tych bardzo odważnych ludzi. Jeśli się uda – z okazji moich urodzin wspomóżmy Fundację Ocalenie.

Zbiórka została uruchomiona 30 września i potrwa do 15 października. Cel stanowiło 10 000 zł, ale ta kwota została przekroczona błyskawicznie, a w 3 dni od startu na rzecz Fundacji Ocalenie zebrano ponad 41 000 zł. Sądząc po tempie zbiórki, możemy się spodziewać, że uda się zebrać znacznie więcej pieniędzy. Jak widać, szef WOŚP nie mylił się co do Polek i Polaków - otwarte serca mamy przez cały rok! Post ze zbiórką urodzinową Jurka Owsiaka na Facebooku zamieszczamy poniżej.

Źródło: Zbiórka urodzinowa Jurka Owsiaka - szef WOŚP chce wspomóc inną fundację!