Polski Ład - zmiany podatkowe, które nie jedną osobę przyprawiają o palpitację serca

i

Autor: canva.com Polski Ład - zmiany podatkowe, które nie jedną osobę przyprawiają o palpitację serca

"Zarabiam najmniejszą pensję, zabrali mi jeszcze 180 zł" - zrozpaczona słuchaczka ocenia "Polski Ład"

2022-01-12 14:02

Polski Ład zaczął działać, przynajmniej w teorii, bo w praktyce mamy spory bałagan. Nikt nic nie rozumie nawet sami rządzący nie potrafią wyjaśnić na czym Polski Ład ma konkretnie polegać. Na razie wiemy jedynie tyle, że na tych zmianach stracili na przykład policjanci, czy nauczyciele.

"Zarabiam najmniejszą pensję, zabrali mi jeszcze 180 zł" - zrozpaczona słuchaczka ocenia "Polski Ład" Polski Ład miał być sztandarowym program Prawa i Sprawiedliwości, który w teorii miał zabrać trochę więcej tym bogatszym i dać trochę więcej tym biedniejszym. Problem w tym, że program zaliczył totalny falstart. Niewiele osób coś z tego rozumie. Interpretacje nowych przepisów są różne. Tak naprawdę cieszy się tylko jedna grupa zawodowa czyli doradcy podatkowi, już wiadomo, że oni na polskim ładzie na pewno nie stracą. Wręcz przeciwnie, bardzo zyskają - bo jak mówię - dla przeciętnego podatnika to czarna magia.

Niezaszczepieni na kwarantannie nie dostaną chorobowego! Pracodawca bezwzględny!

SuperNova LIVE: Marcin Czerwiński z numerem OD NOWA! Zobacz ten wykon

"Zarabiam najmniejszą pensję, zabrali mi jeszcze 180 zł" - zrozpaczona słuchaczka ocenia "Polski Ład"

Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe postanowił poruszyć ten temat i dopytać o to kto na Polskim Ładzie zyska, a kto niestety straci. Do rozmowy zaprosił kierownika zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym Jakuba Sawulskiego oraz doradcę podatkowego Kamila Wielewickiego z kancelarii Mentzen. Sawulski stwierdził, że na pewno w tej chwili mamy do czynienia z dużymi kosztami okresu przejściowego to znaczy momentem, w którym rzeczywiście panuje spory chaos. Związany z wprowadzeniem dużych istotnych zmian w systemie podatkowym. To jest największa reforma systemu podatkowego w zasadzie od 30 lat. Widzimy, że administracyjnie nie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Tarcza antyinflacyjna 2.0. Jedzenie będzie TAŃSZE! Stawka VAT na żywność zredukowana do zera!

Wielewicki stwierdził, że doradcy podatkowi mają teraz bardzo dużo pracy. Powiedziałbym, że wspólnie z księgowymi i kadrowymi w firmach są to chyba obecnie najbardziej zapracowane zawody w Polsce. Zdecydowana większość tych rozwiązań jest skomplikowana przez ulgę dla klasy średniej. Składka zdrowotna która miała być uproszczona została jeszcze bardziej skomplikowana, bo zależnie od tego, jakie opodatkowanie wybierzemy to składka wynosi albo 9 procent, albo 4,9 procent. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to ""Zarabiam najmniejszą pensję, zabrali mi jeszcze 180 zł" - zrozpaczona słuchaczka ocenia "Polski Ład"" on Spreaker.