Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

i

Autor: Facebook/ Szkolny podręcznik Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

Zadnie dla 8-latków przerosło wszystkich i wywołało burzę! Czy potrafisz je rozwiązać?

2022-02-03 9:53

W sieci w ostatnim czasie pojawiło się zadnie z podręcznika do nauki dla 8-latków. Jak się okazało dzieci same nie potrafiły rozwiązać tego zdania. Mało tego, zadania tego nie potrafili rozwiązać także ich rodzice. - Chyba teraz cała Polska ma te podręczniki... Ja siedziałam, mąż siedział, a nawet szwagier - oto jeden z komentarzy oburzonych internautów. Czy Ty wiesz o co chodzi w tym zadaniu?

Rodzice często odrabiają lekcję ze swoimi pociechami. Jednak jak się okazuje, nawet zadania dla 8-latków potrafią przerosnąć dorosłego człowieka! I to nie jednego ale wielu. Z takim problemem w ostatnim czasie zmierzyło się wielu rodziców. Szczególnie jeśli chodzi o jedno z zadań na którym trzeba było wskazać... który zegar nie pasuje do pozostałych.

Dobry przykładem takiej sytuacji jest polecenie z podręczników dla ośmiolatków opublikowane na Facebookowym Centrum Pozytywnej Energii. Który zegar narysowany w zadaniu nie pasuje do pozostałych? To zadanie podzieliło internautów.

Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

i

Autor: Facebook/ Szkolny podręcznik Praca domowa nie do zrobienia przez rodziców?

Na samo zadanie, jak i cały podręcznik, który przecież może być używany przez uczniów w całej Polsce wylała się fala hejtu. - Chyba teraz cała Polska ma te podręczniki... Ja siedziałam, mąż siedział, a nawet szwagier i też uznaliśmy, że każdy. Ostatecznie pani powiedziała, że można zaznaczyć co się chce, tylko trzeba wyjaśnić dlaczego - pisała jedna z użytkowniczek - czytamy w jednym z komentarzy.

Podobnych komentarzy w sieci było więcej. Wielu nauczycieli wskazało, iż można wybrać dowolny zegar jednak trzeba swoją odpowiedź odpowiednio uzasadnić.  - Gdy sprawia problem nawet rodzicom, może to oznaczać, że polecenie zostało źle sformułowane - komentują internauci.

Jedni uważają, iż w podręczniku można wskazać byle jaki zegar, należy tylko uzasadnić: dlaczego właśnie ten nie pasuje. Inni mówią, że odpowiedź jest banalna: zegar nie pasujący do innych to ten trzeci od lewej! Dlaczego? Ponieważ on jako jedyny wskazuje godzinę "po" a nie "przed".

A Wy jak uważacie? Który zegar nie pasuje do pozostałych?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zadanie dla 8-latków przerosło wszystkich i wywołało burzę! Czy potrafisz je rozwiązać?