Zabójcy Jaroszewiczów przed sądem

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Zabójcy Jaroszewiczów przed sądem

Zabójstwo Jaroszewiczów: Dwaj oskrażeni wyjdą na wolność?

2021-08-25 18:06

Sąd uchylił areszt wobec oskarżonych! Niespodziewany zwrot w sprawie zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów! Dwaj oskarżeni - w tym główny z nich - będą mgli wyjść na wolność. Trzeci odbywa karę za inne przestępstwo. Wszyscy to byli członkowie tzw. "gangu karateków".

Sąd uznał, że nie może nie reagować na wynikające z rozprawy osłabienie dowodów. Dwaj oskarżeni nie przyznają się do współudziału w zabójstwie, winę zrzucają ją na trzeciego, który też utrzymuje, że nic nie zrobił. Do tego sąd uznał, że ich wyjaśnienia charakteryzowały się "zmiennością i wzajemną sprzecznością". Zauważono też, że na tym etapie procesu nie ma obawy matactwa.

Dariusz S., odbywa karę więzienia w związku w inną sprawą. Ale Marcin B. i główny oskarżony Robert S. wyjdą na wolność. W areszcie spędzili trzy lata. Zastosowano wobec nich dozór policyjny. Prokuratura zapowiedziała zaskarżenie tej decyzji i uznała ją za nieuzasadnioną i bulwersującą.

Zabójstwo Jaroszewiczów

Zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów to najgłośniejsze morderstwo III RP. Do tragedii doszło blisko 30 lat temu w ich willi w Aninie. W toku śledztwa ustalono, że odpowiadają za to członkowie gangu karateków słynący w latach 90-tych z brutalnych napadów rabunkowych.

Raport z anteny 25.08, godz.10
Źródło: Zabójstwo Jaroszewiczów: Dwaj oskarżeni wyjdą na wolność?