Znicz na cmentarzu

i

Autor: Pixabay

Za znicze zapłacimy w tym roku FORTUNĘ! Inflacja dyktuje ceny na Wszystkich Świętych 2022

Ceny zniczy wyższe niż rok temu. To już pewne. Za tę samą ozdobę na grób będziemy musieli zapłacić nawet o kilkadziesiąt procent więcej. Polacy są załamani i już boją się, że niebawem wydadzą fortunę. W końcu Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Podpowiadamy, jak łatwo zaoszczędzić.

Po ile znicze w 2022 roku? Ceny ozdób na Wszystkich Świętych poszybowały w górę w porównaniu do roku poprzedniego! Postępująca inflacja odbiła się właściwie na wszystkich płaszczyznach przemysłu. Niestety, jej skutki odczujemy także 1 listopada. Za znicze, wiązanki oraz inne ozdoby cmentarne zapłacimy nawet o kilkadziesiąt procent więcej niż rok temu. Przechadzając się po popularnych dyskontach, łatwo można zauważyć, że te same produkty trzeba zapłacić dziś kilka złotych więcej. Jak podaje WP, w Lidlu cena tego samego znicza reklamowanego na pierwszej stronie gazetki promocyjnej wzrosła o 1,60! Wzrost cen widać także na samych cmentarzach, gdzie wystawia się już coraz więcej sprzedawców. Ci boją się natomiast, że klienci zrezygnują z zakupów, widząc nowe, dużo wyższe ceny zniczy i wiązanek.

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Ile stopni 1 listopada i czy będzie padać deszcz?

Super Ring - Mieszkania

Ceny za znicze 2022

Pod względem wydatków na Wszystkich Świętych Polacy to prawdziwy rekordziści. Jak wynika z publikowanych danych, rodacy co roku wydają w sumie kilkaset milionów złotych na znicze i inne ozdoby. Mówi się nawet, że polskie obchody 1 listopada są ewenementem w całej Europie. Czy w tym roku będzie inaczej? To niewykluczone. Biorąc pod uwagę znaczny wzrost cen zniczy i wiązek, wielu Polaków może zrezygnować z aż tak dużych zakupów jak dotychczas. Aby nieco zaoszczędzić, warto wybierać znicze zalewane. Nie dość, że są tańsze, to uchodzą za bardziej ekologiczne i nie zanieczyszczają środowiska tak, jak te wymagające wkładów wykonanych z plastiku.

Sonda
Gdzie kupujesz znicze?
Listen to "Politycy nie ustają w dobrych radach jak przetrwać zimę i podwyżki cen żywności - no krótko mówiąc trzeba..." on Spreaker.