Z kim Polska może zagrać baraże w walce o Mistrzostwa Świata 2022?

2021-11-13 8:02

Reprezentacja Polski w piłce nożnej ma już pewny awans do baraży o Mundial w Katarze. Poniedziałkowy mecz z Węgrami będzie miał jednak swoją stawkę - jeśli wygramy, w pierwszej rundzie baraży zagramy mecz u siebie. Kto może być potencjalnym rywalem Polski w walce o mundial?

Zwycięzcy dziesięciu grup eliminacyjnych wywalczą bezpośredni awans na mundial w Katarze. Zespoły z drugich miejsc, a także dwaj najwyżej notowani triumfatorzy grup w Lidze Narodów (bez awansu ze ścieżki eliminacyjnej) utworzą stawkę barażową.My na pierwsze miejsce już praktycznie szans nie mamy. Te jest niemal zarezerwowane dla Anglików. Pewne jest jednak natomiast - że zajmiemy w naszej grupie drugie miejsce. Z kim więc zmierzymy się w barażach?

Z KIM POLSKA ZAGRA W BARAŻACH?

Przez baraże na mundial awansują trzy drużyny. Dwanaście ekip, które wezmą udział w barażach, utworzy trzy ścieżki liczące po czterech uczestników. Drużyny rozstawione będą mieć atut własnego boiska. To może mieć ogromny wpływ na przebieg barażów. Jeśli Polska pokona w poniedziałek Węgry, rozstawienie mamy zapewnione. Oznacza to, iż pierwszy mecz barażowy zagrany na PGE Narodowym.

Jak więc wyglądać będą eliminację? 12 drużyn (10 z drugich miejsc plus dwa zespoły z Ligi Narodów) zostanie podzielonych na trzy ścieżki po cztery ekipy każda. Stworzą one w ten sposób pary półfinałowe, a ich zwycięzcy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o awans na mundial. W tych fazach odbędzie się tylko po jednym meczu. W finałach o tym kto zostanie gospodarzem rozstawienie nie będzie miało już żadnego znaczenia. Gospodarza wyłoni losowanie które ma odbyć się pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

Z KIM ZAGRA POLSKA W BARAŻACH?

Tak naprawdę wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu, kiedy poznamy ostateczne rozstrzygnięcia we wszystkich grupach. Jednak najprawdopodobniej może wyglądać to tak:

Losowanie barażów MŚ odbędzie się w piątek, 26 listopada, o godz. 17.00 w Zurychu. Natomiast spotkania barażowe zostaną rozegrane pod koniec marca 2022 r. - półfinały 24 i 25 marca (czwartek-piątek), a finały 28 i 29 marca (poniedziałek i wtorek).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Z kim Polska może zagrać baraże w walce o Mistrzostwa Świata 2022?