Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Andrea Piacquadio / Pexels

Wracają na Ukrainę by walczyć o wolność swojego kraju

2022-02-24 12:00

W Polsce przebywa wielu obywateli Ukrainy, którzy przybyli tu w poszukiwaniu pracy i bezpieczeństwa. W obliczu tego, co dzieje się obecnie w ich kraju wielu mężczyzn postanowiło wrócić do ojczyzny by walczyć o jego wolność. Ze względu na odwołane loty wiele osób postanowiło wrócić na Ukrainę autobusami PKS.

Wracają na Ukrainę: "Będę bronił swojego domu"

Wzruszające wypowiedzi mężczyzn z Ukrainy, którzy zdecydowali się na powrót do kraju, by walczyć o jego wolność opublikował serwis TVN24. Ponieważ loty do tego kraju zostały wstrzymane mężczyźni postanowili wrócić do swojej ojczyzny autobusami. Jak informuje dziennikarz TVN24 rano przed dworcem PKS w Gdańsku zebrała się w czwartek grupka Ukraińców. Mężczyźni byli spakowani i czekali na autobus do Warszawy, gdzie przesiądą się w kolejny, który wyruszy w kierunku Ukrainy, gdzie właśnie rozpoczęła się wojna. Zapytani, dlaczego zdecydowali się na powrót do atakowanego kraju mężczyźni odpowiadali:

Jedziemy do domu. Mam tam rodzinę, wszystko – powiedział jeden z nich.

Najważniejsza jest moja rodzina. Jeżeli będę ich miał ze sobą, to spróbujemy wrócić do Polski – przekazał drugi.

– Najbliżsi to niejedyny powód. – Czuję się Ukraińcem i będę bronił swojego domu – mówi jeden z mężczyzn czekających na autobus. – Jeżeli będzie potrzeba, to będziemy walczyć za nasz kraj – wtórował mu drugi.

Według dziennikarzy podobne do tej sytuacje zaobserwowano w całym kraju. Na dworcu PKS w Poznaniu syn żegnał ojca, który jedzie na Ukrainę, by walczyć za swój kraj.

– Walka o kraj to obowiązek – mówił starszy z mężczyzn.

Prezydent Rosji wydał w czwartek (24.02) nad ranem rozkaz przeprowadzenia „operacji specjalnej w Donbasie”. Media donoszą o licznych wybuchach na terenie kraju oraz wielu osobach, które wraz z rodzinami opuszczają kraj szukając schronienia przed wojną.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Wojna na Ukrainie
Źródło: Wracają na Ukrainę by walczyć o wolność swojego kraju