WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]

i

Autor: Facebook/WOŚP WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]

WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]

2022-01-31 18:57

Ostateczna suma pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie jest jeszcze znana! Za nami 30. finał WOŚP i pierwszy rekord - wiadomo, że na koncie fundacji znajduje się więcej pieniędzy niż rok temu o tej samej porze! Kiedy poznamy ostateczną kwotę, która trafi na konto WOŚP? Jurek Owsiak ogłosił konkretną datę!

WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Ile pieniędzy zebrano?

W niedzielę 30 stycznia odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 1633 sztaby, 102 555 wolontariuszy - te  wszystkie osoby zbierały pieniądze do puszek na ulicach w całej Polsce i na świecie. Odbyły się też internetowe aukcje, założono wirtualne skarbonki. Już wiadomo, że udało się pobić pierwszy rekord - tuż przed północą na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy znalazło się więcej pieniędzy niż rok temu o tej samej porze. Jurek Owsiak ogłosił, że kwota deklarowana to 136 mln 282 tys. 325 zł.

Czytaj także: 30. Finał WOŚP! W tym roku zbiórka na okulistykę dziecięcą. Ile udało się zebrać?

WOŚP 2022: Kiedy poznamy ostateczną kwotę?

Należy pamiętać, że suma podana pod koniec 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie wszystkie pieniądze, które udało się zebrać! Wciąż trwają internetowe aukcje, a sztaby w całej Polsce liczą pieniądze, które udało się zebrać do puszek. Jak zapowiedział Jurek Owsiak - pełną kwotę, która zasili konto fundacji poznamy 30 marca.

Wrzucili Owsiakowi do puszki WOŚP 20 tys. złotych. UPYCHALI KASĘ na środku Krupówek

WOŚP 2022: Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

W 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy zebrane pieniądze na wsparcie okulistyki dziecięcej. Celem finału było wyposażenie w najnowocześniejszy sprzęt 25 oddziałów okulistyki w Polsce w 17 miastach - już wiadomo, że ten cel udało się osiągnąć!

Swoją cegiełkę dorzuciliśmy także my! Numer jeden Gorącej 20 Radia Eska został wylicytowany za rekordową kwotę 50 tysięcy 900 złotych! WOŚP-owe notowanie będzie można śledzić w piątek 4 lutego. To wtedy dowiemy się, jaki numer wybrali zwycięzcy licytacji!

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
Źródło: WOŚP 2022: Ostateczna kwota. Kiedy będzie wiadomo, ile pieniędzy zebrano? [DATA]