WOŚP

i

Autor: Justyna Świderska Najbliższy Finał WOŚP będzie wygląał inaczej, niż zwykle. Winna pandemia

WOŚP 2022. Baza wolontariuszy otwarta. Jak wziąć udział w WOŚP?

2021-11-25 14:35

WOŚP 2022 czyli 30 finał orkiestry przed nami. Jak co roku, poszukiwani są wolontariusze. Od 22 listopada została otwarta dla nich baza i można się śmiało zgłaszać. Na ulice miast wyjdą tysiące osób, a wszyscy chętni będą mogli wspomóc wybrany przez ekipę Jurka Owsiaka cel charytatywny. Jak zostać jednym z wolontariuszy? Sprawdźcie poniżej, jak się zgłosić i jak wygląda proces.

WOŚP 2022. To już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra od 1993 roku, Odbędzie się już w styczniu w przyszłym roku. Tym razem to okulistyka dziecięca będzie tematem przewodnim Finału WOŚP.

Tradycyjnie, jak co roku, w największych miastach odbędą się wyjątkowe koncerty, w których udział wezmą najpopularniejsi artyści. Ponadto na ulicę wyjdą tysiące wolontariuszy. Do ich puszek będziemy mogli wrzucić pieniądze, które wspomogą szczytny charytatywny cel.

Dla tych osób, które chcą wziąć bezpośredni udział w zbieraniu pieniędzy, rozpoczęła się rekrutacja na wolontariuszy WOŚP 2022. Jak zostać wolontariuszem? Jak się zapisać?

WOŚP 2022. Baza wolontariuszy otwarta. Jak zostać wolontariuszem? 

Aby zostać wolontariuszem na WOŚP 2022, trzeba się zrejestrować. Istnieje kilka sposobów:

  • jeśli chcesz zbierać pieniądze do tekturowej Skarbonki - możesz wybrać rekrutację online lub w Sztabie, 
  • jeśli chcesz zbierać pieniądze do eSkarbonki - wybierz rekrutację online
  • możesz także połączyć obie formy wsparcia

Rekrutacja online - najszybsza forma rejestracji. Za pomocą iwolontariusz.wosp.org.pl możesz zgłosić się i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje Sztab, najczęściej jest to kontakt online.

Rekrutacja w Sztabie - wolontariusz kontaktuje się ze Sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

WOŚP 2022. Rekrutacja osób niepełnoletnich 

Osoby nieletnie, które chcą zostać wolontariuszem, powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Jeśli rejestrujesz się online - opiekun musi założyć konto "Opiekuna wolontariusza".

Warto pamiętać, że za zbieranie wolontariuszy kwestujących z tekturową Skarbonką odpowiedzialny jest Szef Sztabu i to on decyduje, z kim będzie pracował. Sztaby mają ograniczoną pulę wolnych miejsc dla wolontariuszy, co często oznacza, iż niestety nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Dlatego najlepiej zgłosić się do sztabu jak najszybciej! Limit nie dotyczy wolontariuszy kwestujących do eSkarbonek.

Po jeszcze więcej informacji możecie sięgnąć tutaj.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.11 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Krzysztof Bosak
Źródło: WOŚP 2022. Baza wolontariuszy otwarta. Jak wziąć udział w WOŚP?