Wojna w Ukrainie. Charków obroniony przez żołnierzy Ukrainy!

i

Autor: PHOTO ART SERVICE / SUPER EXPRESS KRAKOW Wojna w Ukrainie. Charków obroniony przez żołnierzy Ukrainy!

Wojna w Ukrainie. Charków obroniony przez żołnierzy Ukrainy!

2022-02-27 13:01

Charków nie został zdobyty przez Rosję! Mimo potężnych walk w tym mieście wojska Ukrainy zdobyły pełną kontrolę nad miastem. Co ważne, wszystkie jednostki wojskowe Rosji zostały zniszczone. Według korespondencji radiowej rosyjskiego wojska, żołnierze Putina wycofali się na pobliskie lotniska.

Wojna w Ukrainie trwa już czwarty dzień. Władimir Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę w czwartek, 24 lutego 2022 roku, o godzinie 4:00 nad ranek. Walki trwają w całym kraju, ale żołnierze ukraińscy radzą sobie bardzo dobrze. Mobilizuje ich również prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński, który jest w stałym kontakcie z narodowymi siłami zbrojnymi. Do Ukrainy jedzie również sprzęt z Niemiec, Stanów Zjednoczonych i innych państw NATO. W niedzielę, 27 lutego 2022 roku, Rosja została również odcięta od bankowego systemu SWIFT.

Rosja - Ukraina wojna. Czy Polska jest zagrożona?

Wojna na Ukrainie. Dym nad miastem

Wojna w Ukrainie. Charków obroniony przez żołnierzy Ukrainy!

W niedzielę w nocy wojska rosyjskie wkroczyły do Charkowa. To drugie po Kijowie największe miasto w Ukrainie. Warto zaznaczyć, że Rosji nie udało się dwukrotnie podbić Kijowa, a teraz okazuje się, że wszystkie jednostki rosyjskie w Charkowie zostały wyeliminowane. Jednostki wojskowe, straży domowej Ukrainy mają pełną kontrolę nad Charkowem. Według przejętej korespondencji radiowej, okazuje się, że wojska Putina muszą wycofywać się na pobliskie lotniska.