Wojna nuklearna 2022: skutki, zasięg, co to znaczy. Jakie mogą być konsekwencje?

i

Autor: NAPROMIENIOWANIPL REPRODUKCJA BEATA OLEJARKA SUPER EXPRESS CZARNOBYL Wojna nuklearna 2022: skutki, zasięg, co to znaczy. Jakie mogą być konsekwencje?

Wojna nuklearna 2022: skutki, zasięg, co to znaczy. Jakie mogą być konsekwencje?

2022-04-26 6:03

Wojna nukearlna to termin, który mówi o użyciu broni jądrowej na masową skalę w tracie działań wojennych. Dotychczas broń jądrowa została użyta w trakcie działań wojennych dwukrotnie. Wojska amerykańskie zrzuciły bomby atomowe na miasta Hiroszimę i Nagasaki w trakcie drugiej wojny światowej. W trakcie ostatnich wydarzeń w Ukrainie, prezydent Rosji Władimir Putin zaczął straszyć NATO, że użyje pocisków nuklearnych. Co to znaczy? Jakie będą tego skutki? Sprawdzamy to dla Was!

Spis treści

  1. Wojna nuklearna 2022: skutki
  2. Wojna nuklearna 2022: zasięg
  3. Wojna nuklearna 2022: co to znaczy

Wojna nuklearna 2022: skutki, zasięg, co to znaczy. Jakie mogą być konsekwencje? Odpowiedzi na to pytanie szukają osoby po ostatniej wypowiedzi Władimira Putina. Prezydent Rosji w orędziu telewizyjnym skierowanym do Rosjan stwierdził: Jak widzicie, zachodnie kraje podejmują wrogie kroki przeciw naszemu krajowi. Jednocześnie Putin postawił siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości bojowej po agresywnych komunikatach głównych państw NATO.

Gruzini odmówili zatankowania rosyjskiego statku. Nagranie hitem internetu! "Użyjcie wioseł!" [WIDEO]

Kamil Semeniuk ostro o Rosji: nie będzie żadnego meczu z rosjskimi drużynami!

Wojna nuklearna 2022: skutki

Wiele osób zastanawia się jakie są skutki wybuchu jądrowego. W pierwszej fazie tworzy się kula ognia i emisja promieniowania cieplnego. Warto przypomnieć, że w trakcie drugiej wojny światowej w wyniku takiej eksplozji prawie 98 procent budynków zostało zniszczone. 71 000 osób zostało zabitych, a wiele tysięcy zmarło po paru latach w wyniku następstw popromiennych.

Wojna nuklearna 2022: zasięg

Efektem użycia broni nuklearnej jest radioaktywne skażenie gruntu, zbiorników wodnych i atmosfery. Taka bomba unicestwia wszelkie życie na sporym obszarze. Może to być od kilku do nawet kilkudziesięciu kilometrów.

Wojna w Ukrainie. Charków obroniony przez żołnierzy Ukrainy!

Wojna nuklearna 2022: co to znaczy

Wojna nuklearna to scenariusz zakładający możliwą całkowitą zagładę ludzkości, która spowodowana jest użyciem dużej ilości broni jądrowej. Fizycy spekulują, że tego typu wojna, mogłaby zakończyć niekostnienie na Ziemi wskutek działania opadów promieniotwórczego, impulsów elektromagnetycznych czy efektu zimy nuklearnej.

QUIZ. Smaki Ukrainy - rozpoznaj lub poznaj tradycyjne dania ukraińskie!

Pytanie 1 z 16
Zupa na mięsnym wywarze z warzywami, wśród których prym wiodą buraki to:
Listen to "Wojna w Ukrainie 2022. Bohaterowie Ukrainy" on Spreaker.href="https://www.spreaker.com/episode/49053646">Listen to "Wołodymyr Zełeński - kim jest bohater, który chroni Europę?" on Spreaker.