Wojna na Ukrainie: Polskie wojsko podnosi gotowość bojową!

2022-02-24 12:42

Wojna na Ukrainie przyczyniła się do podniesienia gotowości bojowej Wojska Polskiego. - W związku z agresją rosyjską na Ukrainę szef MON Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnych – informuje resort obrony.

Po militarnym ataku Rosji na Ukrainę minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości wojska. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. - Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej. Żołnierze będą zobowiązani do pozostania w nich – informuje ministerstwo. Jak czytamy dalej: Cofnięte zostały decyzje o urlopach i wyjazdach służbowych. Decyzja o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości jest działaniem standardowym w takich sytuacjach.

CZYTAJ TAKŻE: Wojna w Ukrainie: BILANS OFIAR. Ilu żołnierzy zginęło? Ile jest ofiar cywilnych? [24.02.22]

Wojna na Ukrainie: Minister Błaszczak z innymi państwami

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej pozostaje w stałym kontakcie z dowódcami wojskowymi i ministrami obrony narodowej państw sojuszniczych. Siły Zbrojne RP będą reagowały adekwatnie do sytuacji – czytamy.

Rosyjskie wojska atakują zarówno ze strony Donbasu jak i Białorusi, czy okuwanego przez Rosję Krymu. Sytuacja na Ukrainie zaostrza się, ciągle napływają kolejne informacje o przemieszczaniu wojsk i wybuchach w różnych częściach kraju. Rosyjskie pociski od rana bombardują kluczowe miejsca na mapie Ukrainy, między innymi lotnisko w Iwano-Frankowsku oddalone Polski o około 200 km, a także w Ozernoje, Kulbakinie, Czugujewie, Kramatorsku, czy Czarnobajewce.

Wojna na Ukrainie
Sonda
Boisz się wojny w Ukrainie?
Źródło: Wojna na Ukrainie: Polskie wojsko podnosi gotowość bojową!