Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć

i

Autor: canva.com Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć

Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć

2021-12-22 13:58

Śledź, karpik, pierożki, na deser ciasta, cukierki, czekoladki. Już niebawem stoły znów będą uginały się od jedzenia, a my będziemy walczyć z pokusą. Jak spędzić święta, żeby nie żałować dodatkowych kilogramów? O tym ze swoimi gośćmi rozmawiał Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe.

Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć. 24 grudnia to dzień, w którym tradycja nakazuje spróbować dwunastu potrwa. Często wiąże się to z przejedzeniem. Nie wiadomo dlaczego rzucamy się na świąteczne przysmaki, nie zwracając uwagi na kalorie. A w tym okresie często spożywamy ich zbyt dużo. Przez takie jedzenie w trzy dni potrafimy przytyć nawet do 3 kilogramów. Dietetyczka Nice To Fit You Klaudia Klenowska uważa, że panuje powszechne przekonanie, że w wigilie musimy spróbować wszystkich dwunastu dań. Ja jestem pewna, że dla większości z nas nie wszystkie te dania są naszymi ulubionymi. Pamiętajmy, że tradycja ma być dla nas, a nie my dla tradycji. Może wystarczy, że zjemy kilka tych naszych ulubionych dań, zamiast na siłę zjadać wszystkie, bo tak wypada lub tak zostało przyjęte.

All I Want For Christmas po polsku to hit! Magda Bereda zaskoczyła fanów

SuperNova LIVE: Próba Marcina Czerwińskiego

Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć

Klenowska stwierdziła, że nie jest fanką restrykcji. Święta to są tylko trzy dni i warto skorzystać z tych trzech dni na tyle, żeby spróbować tych dań, które są dla nas ciekawe i interesujące, ale można przygotować je w formie odchudzonej trochę lżejszej. Na przykład do takiej sałatki jarzynowej możemy dodać trochę więcej marchewki, selera czy ogórka a zmniejszyć ilość jajek, czy ziemniaków. Wtedy taka sałatka będzie bardziej bogata w składniki mineralne i witaminy a nieco lżejsza i lepiej będziemy się czuli po jej zjedzeniu.

Rewolucja w skokach narciarskich. FIS wprowadzi VAR! System został już przetestowany

Kolejnym gościem Artura Jarząbka był trener siatkarzy Czarnych Radom Jakub Bednaruk. Mam nadzieję, że moi siatkarze nie będą myśleć o sporcie i o wadze w tej przerwie świątecznej. Biorąc pod uwagę siedem miesięcy sezonu i przygotowań te trzy dni nic nie zmienią. Wytyczne moich zawodników są takie, żeby odpoczywali od siatkówki od presji i stresu. Niech jedzą co chcą nic im się nie stanie, jeśli zjedzą te trzy pierogi więcej. Ten czas jest, po to, żeby spotkać się z rodziną, żeby zapomnieli o siatkówce, bo to jest moment na odpoczynek, a nie licznie kalorii. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej. 

Listen to "Wigilia na diecie. Jak jeść w święta, żeby nie przytyć Supernova w samo południe" on Spreaker.