Krystek odpowie za śmierć Anaid?

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Więzienie dla "Krystka". Jest oskarżony o 65 przestępstw

2021-10-14 17:27

Jest wyrok dla Krystiana W. ps. Krystek. Sąd Rejonowy w Wejherowie podjął decyzję. Mężczyzna został skazany za korespondencję w celach pedofilskich z dwiema dziewczynkami poniżej 15 roku życia. Jedną z nich była Anaid - gdańszczanka, która dzień po spotkaniu z Krystkiem rzuciła się pod pociąg.

2,5 roku więzienia. Taki wyrok dla Krystiana W. ps. Krystek znanego też jako "Łowca nastolatek"ogłosił 14 października Sąd Rejonowy w Wejherowie. 44-letni "Krystek" został doprowadzony na ogłoszenie wyroku z aresztu śledczego, gdzie przebywa w związku z procesem dotyczącym kontaktów seksualnych z ponad 30 dziewczynkami.

Czytaj także: Akcja "Łowców pedofili". Zatrzymany 47-latek z gm. Miejska Górka

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która marcu 2015 r., dzień po spotkaniu z mężczyzną, rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka spotykała się z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła matka nastolatki. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Czytaj także: Dokument „Nic się nie stało” nadzieją na przełom w sprawie. Mama Anaid: „Wierzę, że z salonów trafią do więzienia”

- Jest podnoszące mnie, że w ogóle za Anaid dostał wyrok. Mam nadzieję, że to jest początek i w tej dużej sprawie, gdzie jest wiele dziewczyn, i tam jest możliwość dania wyższego wyroku, będzie to wykorzystane w pełni i sąd wyda najwyższy możliwy wyrok - mówi nam Joanna Skiba, mama Anaid.

Krystian W. został oskarżony łącznie o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Ta sprawa wciąż toczy się przed gdańskim sądem.

Źródło: Więzienie dla "Krystka". Jest oskarżony o 65 przestępstw