Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Werbowani przez Rosję najemnicy z Syrii chcą przedostać się nielegalnie do UE?

2022-03-17 14:08

Agencja Interfax-Ukraina, cytując ustalenia ukraińskiego wywiadu wojskowego podała, że najemnicy werbowani przez Rosję w Syrii chcą przedostać się nielegalnie do UE. Według podanych informacji Syryjscy najemnicy uznają udział w wojnie przeciwko Ukrainie po stronie Rosji za okazję, by nielegalnie wyemigrować do państw UE.

Rosyjscy najemnicy z Syrii będą chcieli przedostać się nielegalnie do UE?

Syryjscy najemnicy uznają udział w wojnie przeciwko Ukrainie po stronie Rosji za okazję, by nielegalnie wyemigrować do państw UE – podała w czwartek agencja Interfax-Ukraina, cytując ustalenia ukraińskiego wywiadu wojskowego.

Według tych ustaleń rosyjska baza lotnicza Hmejmim w Syrii otrzymała wytyczne, by wysyłać na Ukrainę nawet 300 bojowników dziennie. We wtorek z bazy wysłanych zostało 150 najemników, którzy mają walczyć po stronie Rosji – przekazała agencja wywiadu wojskowego.

Twierdzi ona również, że istnieją plany przekazywania broni i sprzętu wojskowego z Syrii do Rosji i na Białoruś, by wspomóc rosyjskie siły na Ukrainie. Prezydent Syrii Baszar el-Asad miał obiecać Rosji 40 tys. bojowników do udziału w wojnie na Ukrainie – podał Interfax-Ukraina.

Ustalono ponadto, że co najmniej 30 bojowników, którzy zostali ranni na Ukrainie, przewieziono do bazy Hmejmim. Wywarło to negatywny wpływ na morale innych najemników, a niektórzy odmówili udziału w wojnie – oceniono.

Dziś mamy do czynienia z Putinem uformowanym przez KGB
Źródło: Werbowani przez Rosję najemnicy z Syrii chcą przedostać się nielegalnie do UE?