Centrum Warszawy

i

Autor: Kamil Porembiński flickr.com Centrum Warszawy

WARSZAWA z kolejnym rekordem! Pod tym względem stolica jest nie do pobicia

2021-05-27 12:37

Stolica Polski ma na koncie kolejny rekord! Pod tym względem z Warszawą nie może się równać żadne inne miasto w Polsce. O jakim rekordzie mowa? Dowiecie się tego z naszego artykułu.

Warszawa rozwija się błyskawicznie pod względem nowych inwestycji budowlanych. Już teraz centrum miasta pełne jest wieżowców, które zdają się wyrywać ku niebu i są widocznie z odległości wielu kilometrów. Jedną z najbardziej imponujących budowli jest Varso Tower, jeszcze nieukończony drapacz chmur, który już teraz jest najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Tym razem chodzi jednak o inny rekord. Stolica wyróżniła się na tle kraju pod względem łącznej powierzchni biurowej. W maju tego roku przekroczono pułap, który jest na chwilę obecną praktycznie nieosiągalny dla innych polskich miast. Ile powierzchni biurowej posiada stolica kraju? Ta liczba was zaskoczy!

Rozmowa z ochroniarzem w Opalenicy

Warszawa wyprzedza inne miasta o kilka mln. mkw.

W maju 2021 roku łączna powierzchnia biurowa w Warszawie przekroczyła 7 mln mkw! Do ustanowienia tego rekordu przyczyniło się oddanie do użytkowania budynku Warsaw Unit, który zapewnia 57 tys. mkw przestrzeni biurwowej. Jak podaje serwis money.pl, cytując Piotra Smagałę, dyrektora zarządzającego REDD - firmę zbierającą dane o biurach w Polsce, w stolicy powstają już kolejne inwestycje, które zapewnią ponad 500 tys. mkw. Serwis warszawa.naszemiasto.pl przedstawia zaś dla porównania powierzchnie biurową w kilku innych miastach. Za Warszawą znajdują się Kraków i Wrocław z odpowiednio 1,5 i 1,2 mln. mkw. Trzeba przyznać, że rekord Stolicy długo będzie nie do pobicia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie
Źródło: WARSZAWA z kolejnym rekordem! Pod tym względem stolica jest nie do pobicia