Czy robot może zastąpić człowieka? W jakich zawodach możemy stracić pracę?

i

Autor: canva.com Czy robot może zastąpić człowieka? W jakich zawodach możemy stracić pracę?

W jakich zawodach możemy stracić pracę? Czy robot może zastąpić człowieka?

2021-05-19 12:44

Technologia cały czas idzie do przodu. Na rynku pojawiają się samochody autonomiczne, które będą jeździć i działać całkowicie samodzielnie. Obecnie wyszły one z etapu testów i projektowania. Inżynierowie pracują nad wprowadzeniem ich do masowej produkcji. Pojawiło się wiele głosów, że maszyny w niedalekiej przyszłości mogą zastąpić ludzi i tym samym pozbawić ich pracy.

Czy robot może zastąpić człowieka? Świat zmienia się w mgnieniu oka. Rozwój technologi jest teraz na bardzo wysokim poziomie. Jeszcze kilka lat temu o samojeżdżących samochodach mogliśmy tylko pomarzyć. Teraz na ulicach miast możemy już zobaczyć takie maszyny. Autonomiczne auta pozwalają na podróżowanie bez osoby na miejscu kierowcy. Wystarczy wprowadzić punkt na mapie, dokąd chcemy jechać, a samochód zawiezie nas do celu. Samodzielnie zmienia prędkość, kierunek jazdy, a także przestrzega przepisów ruchu drogowego. Eksperci uważają, że wprowadzanie pojazdów autonomicznych pozytywnie wpłynie na środowisko, ograniczy korki i zmniejszy liczbę wypadków. Niestety dla zawodowych kierowców jest to bezpośrednie zagrożenie utraty pracy.

Latające kleszcze ATAKUJĄ! Są jeszcze gorsze od tych "zwykłych. Mogą wejść nawet pod powiekę!

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

W jakich zawodach możemy stracić pracę?

Artur Jarząbek w programie SuperNova w samo południe rozmawiał z Kamilem Chrzanem Kierownikiem projektu Lublinensis Dron Transport oraz prof. dr hab. inż. Marcinem Ślęzakiem dyrektorem Instytutu Transportu Samochodowego. Zdaniem Ślęzaka, patrząc na rozwój technologi oraz systemy informatyczne, które są montowane w najnowszych samochodach, z całą pewnością komputery zastąpią człowieka, jedynie musimy zadać sobie pytanie, kiedy to nastąpi. Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego przypomina o plusach, maszyna nie odczuwa zmęczenia, nie trwoni uwagi na telefon i jest bardziej niezawodna od człowieka.

Trzy nietypowe „rzeźby” już jesienią staną w Gdyni. Zamieszkają w nich… owady

W Lublinie 11 maja dron bez żadnej pomocy pilota dostarczył paczkę niemal pod drzwi. Kamil Chrzan odpowiedzialny za ten eksperyment mówił, że Polska dysponuje wielkim potencjałem dronowym, ale żeby pomysł nie upadł, wielu przedsiębiorców musiałoby się zdecydować na dostarczenie paczek właśnie w ten sposób. Drony nie mają zabierać pracy kurierom, a jedynie być uzupełnieniem ich usługi. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.