Ustawa "Lex TVN": Discovery zapowiedziało kroki prawne wobec Polski

2021-08-12 21:24

Ustawa "lex TVN", czyli nowelizacja ustawy medialnej. Czy Polski rząd złamał przepisy? Tak twierdzi opozycja, tak twierdzi także Discovery, które zapowiedziało kroki prawne wobec Polski. Co to oznacza?

Koncern Discovery, właściciel telewizji TVN, zapowiedział w czwartek podjęcie działań prawnych przeciwko polskim władzom w związku z przegłosowaniem przez Sejm ustawy medialnej oraz nieprzyznawaniem koncesji dla stacji TVN24. Według firmy Polska złamała przepisy polsko-amerykańskiej umowy o wzajemnej ochronie inwestycji. Firma podała w komunikacie, że jest ofiarą dyskryminacji przez polskie władze i złoży sądową skargę, powołując się na dwustronnej umowy o inwestycjach.

Czytaj także: Paweł Kukiz w ogniu krytyki po Lex TVN. Gwiazdy nie przebierają w słowach. "W du*ę się pocałuj. To taka piękna gra"

Lex TVN - czym jest? O co chodzi?

"Lex TVN" - to nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, którą przygotowali politycy Prawa i Sprawiedliwości. W środę została przegłosowana w Sejmie. Teraz trafi do Senatu.

"Koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego"

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":
Protest w Szczecinie po przegłosowaniu ustawy "Lex TVN"
Źródło: Ustawa "Lex TVN": Discovery zapowiedziało kroki prawne wobec Polski