Ukryta funkcja iPhone'a. Do czego służy nadgryzione jabłko? To nie tylko logo!

i

Autor: Lukas Gehrer

Ukryta funkcja iPhone'a. Do czego służy nadgryzione jabłko? To nie tylko logo!

2021-10-26 11:38

iPhone ma wiele ukrytych funkcji, a jedną z nich Apple postanowiło ukryć pod nadgryzionym jabłkiem na odwrocie telefonu. To nie tylko rysunek. Funkcja jaka kryje się pod nim jest bardzo użyteczna. Czy wiedziałeś o tym, że logo firmy Apple ma swoje funkcje? Sprawdź o co dokładnie chodzi!

Smartfony marki Apple mają wiele ukrytych funkcji! Jedną z nich można znaleźć pod… nadgryzionym jabłkiem! Jak się okazuje to nie tylko rysunek przedstawiający logo! Ma także swoją funkcję. Dzięki jednym, albo kilkukrotnym stuknięciu palcem w jabłuszko możesz uruchomić dowolną aplikację!  Musisz wiedzieć, że ta funkcja działa w smartfonach iPhone 8 i w nowszych, co więcej trzeba zainstalować najnowszą wersję systemu iOS. Ukryte zastosowanie możesz uruchomić wykonując daną ścieżkę: Ustawienia -> Dostępność -> Dotyk -> Stuknięcie w tył. Okazuje się, że urządzenie bez problemu rozpozna ile razy stukamy palcem. Daje to możliwość przypisania innych aplikacji kolejno do dwóch, a nawet trzech stuknięć. Udało się uruchomić funkcję? Jeżeli nie to na dole znajdziesz wideo z nagraniem jak tego dokonać! Sprawdź sam!

Ukryta funkcja iPhone'a. Do czego służy nadgryzione jabłko?

Chodzi o tzw. „stuknięcie w tył”. TikTokerka margarita.vradi opisuje jak ustawić funkcję i z niej skorzystać! Zobaczcie sami:

Halloween - najlepsze piosenki na 31 października
Źródło: Ukryta funkcja iPhone'a. Do czego służy nadgryzione jabłko? To nie tylko logo!