Czarnobyl - elektrownia

i

Autor: fot. Carl Montgomery / Flickr / WikimediaCommons Wojna na Ukrainie. Zagrożenie zdrowia i życia w Polsce?! PAA dementuje

Ukraina: Personel czarnobylskiej elektrowni już 10 dzień jest przetrzymywany przez Rosjan

2022-03-05 8:17

Personel czarnobylskiej elektrowni atomowej na Ukrainie już dziesiąty dzień jest przetrzymywany przez Rosjan. Pracownicy są zmęczeni psychicznie i fizycznie - podkreślił mer miasta Sławutycz Jurij Fomiczew, cytowany w sobotę przez Hromadske.

Personel czarnobylskiej elektrowni jest przetrzymywany przez Rosjan

Personel czarnobylskiej elektrowni atomowej na Ukrainie już dziesiąty dzień jest przetrzymywany przez Rosjan; pracownicy są zmęczeni psychicznie i fizycznie - podkreślił mer miasta Sławutycz Jurij Fomiczew, cytowany w sobotę przez Hromadske.

Osoby, które pracowały w elektrowni pierwszego dnia wojny (24 lutego), do tej pory pozostają na terenie obiektu kontrolowanego przez okupantów - pisze Hromadske.

Mer Sławutycza - miasta wybudowanego dla ewakuowanych pracowników elektrowni po katastrofie w 1986 roku - podkreślił, że niemożliwa jest zamiana obecnego już w elektrowni personelu. Pracownicy podzielili się na dwie grupy i pracują na zmianę. Ludzie są zmęczeni psychicznie i fizycznie - dodał. Fomiczew zwrócił uwagę na problemy z zaopatrzeniem przebywających w elektrowni pracowników w żywność i leki.

To "prawdziwy terroryzm" - ocenił.

Były dowódca jednostki specjalnej Grom o taktyce militarnej Rosji
Źródło: Ukraina: Personel czarnobylskiej elektrowni już 10 dzień jest przetrzymywany przez Rosjan