Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: PAP/EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Ukraina: pod Kijowem zginęły dziesiątki żołnierzy Gwardii Narodowej

2022-02-28 12:02

Ukraińskie media podają że pod Kijowem zginął dowódca pododdziału rosyjskiej Gwardii Narodowej z obwodu kemerowskiego na Syberii wraz z dziesiątkami żołnierzy -informację tą opublikował portal Ukrainska Prawda, powołując się na rosyjskie media.

Pod Kijowem zginęli żołnierze z Gwardii Narodowej

Według Ukraińskich mediów pod Kijowem zginął dowódca pododdziału rosyjskiej Gwardii Narodowej z obwodu kemerowskiego na Syberii wraz z dziesiątkami żołnierzy – informacje o tym zamieścił portal Ukrainska Prawda, powołując się na rosyjskie media.

Źródła, na które powołują się media, podały, że przy próbie zajęcia lotniska w Hostomlu pod Kijowem zginęło co najmniej 42 rosyjskich żołnierzy wraz z dowódcą specjalnego oddziału szybkiego reagowania płk Konstantinem Ogniem, który miał doświadczenie w walkach w Czeczenii i Afganistanie. Ciała żołnierzy mają zostać przewiezione do obwodu kemerowskiego jeszcze w poniedziałek. Niestety ani w rosyjskim ministerstwie obrony, ani w Gwardii Narodowej nie odpowiedziano na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ukraina / Media: pod Kijowem zgineło wielu żołnierzy z rosyjskiej Gwardii Narodowej