Jaki jest adres świętego MIkołaja? Dzieci ślą tysiące listów do Laponii!

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Jaki jest adres świętego MIkołaja? Dzieci ślą tysiące listów do Laponii!

Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?

2021-11-25 20:25

W ostatnich dniach na placówkach pocztowych jest spore zamieszanie! Dzieci z listami do św. Mikołaja ustawiają się w kolejkach. Chcą wysłać list do Laponii, miejscowości, w której mieszka ulubiony święty najmłodszych. Jaki jest adres świętego Mikołaja? Jak wysłać list do Laponii?

Każdego roku święty Mikołaj dostaje blisko milion listów! Do jego wsi w Finlandii przed gwiazdką dociera korespondencja w różnych językach, w tym kilka tysięcy listów z Polski.

Czytaj także: WOŚP 2022. Baza wolontariuszy otwarta. Jak wziąć udział w WOŚP?

- Te listy wysyłają głównie nasi najmłodsi klienci, którzy przychodzą często do placówek pocztowych z mamą,a nawet z dwojgiem rodziców. Zdarzają się również wycieczki przedszkolaków. Często są to piękne koperty z własnoręcznie narysowanymi podobiznami świętego Mikołaja - mówi rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek.

Chociaż do świąt został jeszcze miesiąc, na poczcie już ustawiają się kolejki. - Były już pierwsze dzieci, żeby wysłać list do świętego Mikołaja. Najczęściej są narysowane choinki i święty Mikołaj, ale też gwiazdki. Żeby jednak list dotarł należy poprawnie go zaadresować, znaleźć dokładny list do Laponii do świętego Mikołaja, nakleić odpowiedni znaczek i włożyć list do skrzynki pocztowej - mówił naszej reporterce pan Paweł, pracownik poczty.

Czytaj także: Paszporty covidowe będą ważne KRÓCEJ? Szykuje się duża zmiana! Chce tego Unia Europejska

Większość jednak zastanawia się jeszcze nad życzeniami. - Bardzo wierzę w świętego Mikołaja, wyślę mu niedługo list, ale jeszcze go nie napisałam. Wierzę też w elfy! - Ja wysłałem dwa listy, to może dostanę dwa prezenty - mówią dzieci.

Jaki jest adres świętego Mikołaja?

Według legend, list do Mikołaja można zawsze zostawić też przy łóżku. Odbiorą go elfy i dostarczą pod wskazany adres. A jeśli chcemy wysłać tradycyjny list, oto adres: Santa Claus Santa Claus Main Post Office FI-96930 Arctic Circle FINLAND.

Quiz. Stolice piłkarskich potęg. Tylko najlepsi znają wszystkie

Pytanie 1 z 10
Stolicą Francji jest:
Rząd wprowadza Tarczę Antyinflacyjną. Ile Polacy zaoszczędzą?
Źródło: Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?