Trzymasz mleko w drzwiach lodówki? To straszny BŁĄD! Dlaczego?

i

Autor: Pixabay.com

Trzymasz mleko w drzwiach lodówki? To straszny BŁĄD! Dlaczego?

2021-11-05 8:45

Może nie zastanawialiście się nad tym, jak położenie produktów wpływa na ich świeżość i wiele innych czynników, ale ma to ogromne znaczenie. Przekona się o tym każdy prędzej czy później ten, kto trzyma mleko w drzwiach lodówki. Dlaczego? Odpowiedź jest w tym artykule.

Mleko to podstawowy produkt w naszej lodówce. Czy to zwykłe, bez laktozy, z niską zawartością tłuszczu. Może być przechowywane przez długi czas w temperaturze pokojowej, dopóki nie otworzymy opakowania. Jeżeli jednak kupujemy świeże, musimy cały czas trzymać je w lodówce. W przeciwnym wypadku może się ono zepsuć już po kilku godzinach. Okazuje się jednak, że to gdzie je trzymamy w lodówce ma OGROMNE znaczenie, 

Trzymasz mleko w drzwiach lodówki? To straszny BŁĄD! Dlaczego?

Półki na drzwiach lodówki to miejsce, w którym wiele osób przechowuje mleko. Jeśli wy również je tam trzymacie, jeszcze dziś przeorganizujcie lodówkę. Dlaczego mleko powinno stać gdzieś indziej? 

Jak podaje gazeta.pl, chociaż półeczki na drzwiach lodówki wyglądają na idealne miejsce na butelki czy kartony z mlekiem, to wcale tak nie jest. Chodzi po prostu o temperaturę. Na drzwiach temperatura jest najwyższa (może sięgać nawet 10-15 stopni!), a na dodatek ulega częstym wahaniom, gdy je otwieramy.

Najlepszą temperaturą do przechowywania świeżego mleka jest natomiast ok. 2-4 stopnie Celsjusza. Takie warunki panują na niższych półkach lodówki. Zimne powietrze bowiem, zgodnie z prawami fizyki, opada, a ciepłe unosi się. Mleko możemy postawić więc na środkowej półce (jest tam ok. 4-5 st. C) lub niżej, najlepiej bliżej tylnej ściany lodówki.

Mleko – pić czy nie pić, oto jest pytanie! Jakie właściwości i wartości ma mleko?
Źródło: Trzymasz mleko w drzwiach lodówki? To straszny BŁĄD! Dlaczego?