Trzej Królowie z przepustką Covid-19? NOWY POMYSŁ na tegoroczne szopki!

i

Autor: Pixabay.com

Trzej Królowie z... przepustką Covid-19? NOWY POMYSŁ na tegoroczne szopki!

2021-10-18 7:38

Złoto, kadzidło i mirra - te trzy dary znane są nam doskonale jeżeli chodzi o święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane również "dniem Trzech Króli". Powstał jednak pomysł aby królowie pojawili się z... przepustką Covid-19! Jak to miałoby wyglądać?

6 stycznia obchodzimy święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwanym również "dniem Trzech Króli". Wierni wspominają przybycie trzech mędrców wędrujących od Wschodu, którzy przynieśli w darze Chrystusowi: złoto, kadzidło oraz mirrę. W tym roku będzie jednak nieco inaczej! 

Trzej Królowie z... przepustką Covid-19? NOWY POMYSŁ na tegoroczne szopki!

W neapolitańskiej szopce Trzej Królowie trzymają w rękach przepustkę Covid-19. Figurki z unijnym tak zwanym Green Pass pojawiły się w warsztacie znanego artysty szopkarza w momencie, gdy dokument ten zaczął być wymagany we wszystkich miejscach pracy we Włoszech.

Obowiązek przepustki sanitarnej, wymaganej dotąd w placówkach kultury, na basenach, w siłowniach, w samolotach, pociągach dużych prędkości, w zamkniętych salach restauracji oraz barach i w dyskotekach, rozszerzono na miejsca pracy. Wymóg ten obowiązuje od piątku. Green Pass wydawany jest na podstawie szczepienia, wyleczenia z wirusa lub negatywnego wyniku testu.

Na wejście w życie nowego rozporządzenia rządu, dotyczącego milionów osób pracujących, zareagował natychmiast twórca tradycyjnych szopek z Neapolu Marco Ferrigno. W jego warsztacie na ulicy szopkarzy San Gregorio Armeno, odwiedzanej cały rok przez turystów, pojawiły się w witrynie misternie wykonane figurki Trzech Króli, pokazujących przepustkę covidową z kodem QR.

"Trzej Mędrcy przybywają w tym roku z paszportem covidowym"- tak media podsumowały pomysł znanego szopkarza. Twórca figurek wyjaśnił:

 "Do neapolitańskiej szopki postanowiliśmy wprowadzić ważną nowość: Trzech Króli z Green Pass. Dla nas jest to nie tylko sposób na to, by pozostawić w pamięci ten szczególny moment naszego życia, który wystawił wszystkich na ciężką próbę, ale także by pokazać, że dzięki przepustce możemy powrócić do tak wyczekiwanej normalności i wolności"

"Mamy nadzieję, że tym wizerunkiem zdołaliśmy wywołać choćby mały uśmiech"- dodał Ferrigno.

We Włoszech zaszczepionych jest ponad 80 procent ludności.

W Krakowie stanęła pierwsza "zniczodzielnia"
Źródło: Trzej Królowie z... przepustką Covid-19? NOWY POMYSŁ na tegoroczne szopki!