Gęste mgły na drogach

i

Autor: Canva Gęste mgły na drogach

Trudne warunki na drogach. Liczne zamglenia i śliskie drogi przez cały dzień

2021-11-14 9:47

To już kolejny dzień, który powitał nas mglistym porankiem. Wilgotne powietrze i lokalnie występujące gęste mgły mogą doprowadzić do licznych niebezpiecznych sytuacji na polskich drogach. Warto zwolnić, bo według prognoz pogody takie warunki na drogach utrzymają się dziś przez cały dzień i utrudniać będą nam podróżowanie.

Gęsta mgła i śliskie drogi

Osoby wracające wieczorem do domu lub jadące rano do pracy na pewno odczuły przykre skutki występowania lokalnych mgieł w ostatnich kilku dniach. W tę niedzielę (14 listopada) zamglenie może się utrzymywać wielu miejscach w kraju przez cały dzień. Jak informuje portal fanipogody.pl dzisiejszy dzień przyniesie nam jeszcze mniej rozpogodzeń, niż sobota. Na zobaczenie słońca zza gęstej zasłony chmur liczyć tylko mogą mieszkańcy południowych i północnych krańców naszego kraju. Według prognoz pozostałe regiony Polski zasnute będą chmurami i mgłami przez praktycznie cały niedzielny dzień. Dodatkowym czynnikiem, który utrudni kierowcom podróż jest fakt, że w dniu dzisiejszych będzie praktycznie bezwietrznie przez co mgły nie będą rozwiewane w naturalny sposób i bardzo długo będą ograniczały widoczność na drogach. Bardzo słabe porywy wiatru mogą pojawić się tylko na północy kraju. Osadzające się na drogach kropelki wody z licznych mgieł spowodują, że warunki na drogach będą bardzo trudne – warto więc zwolnić.

Temperatury dziś praktycznie w całej Polsce będą podobne i wyniosą od 6 do 10 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na północy i północnym wschodzie kraju. W okolicach 10 kresek wskażą termometry na południu kraju.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Źródło: Trudne warunki na drogach. Liczne zamglenia i śliskie drogi przez cały dzień