Przemysław Czarnek

i

Autor: instagram/przemyslawczarnek

To koniec NAUKI ZDALNEJ! Uczniowie wracają do szkół! Co jeszcze się zmieni?

2022-02-09 12:47

W środę odbyła się konferencja prasował Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego oraz Ministra Edukacji Przemysława Czarnka dotycząca sytuacji pandemicznej w naszym kraju. Podczas konferencji zapowiedziano rezygnacje z kilku obostrzeń. Co dokładnie przekazano? Przede wszystkim koniec nauki zdalnej! Ale to nie jedyna duża zmiana!

Już kilka dni temu Minister Zdrowia zapowiedział, iż mimo tego iż jesteśmy w okresie największej ilości zachorowań, widać światełko w tunelu, a od kilku dni tendencja jest już spadkowa. - Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - powiedział Adam Niedzielski. Właśnie dlatego możliwe jest luzowanie obostrzeń. Na konferencji prasowej 09.02.2022 zapowiedziano kilka ważnych zmian. Jakie są najważniejsze?

Konferencja premiera i ministra zdrowia 9.02.2022: ZMIANY W NAUCE ZDALNEJ I STACJONARNEJ

Przypomnijmy, że na ten moment dzieci od piątej klasy podstawówki w górę uczą się zdalnie. Pozostali stacjonarnie. Jednak zapowiedział Minister Edukacji, Przemysław Czarnek już za chwilę czekają nas zmiany. Już od poniedziałku, 21.02.2022 wszyscy uczniowie wrócą do szkół! Według wcześniejszych decyzji uczniowie klas 5-8 mieli uczyć się zdalnie do 27 lutego. To właśnie 27 lutego kończy się ostatni termin tegorocznych ferii zimowych. - W związku z optymistycznymi danymi na przyszłość zdecydowaliśmy się skrócić o tydzień. Wszyscy uczniowie wrócą do szkół w poniedziałek 21.02.2022 - zapowiedział Minister Edukacji, Przemysław Czarnek.

Konferencja premiera i ministra zdrowia 9.02.2022: ZMIANY W IZOLACJI I KWARANTANNIE

Potwierdziły się także doniesienia, które już jakiś czas temu przewijały się przez media. Luzowanie obostrzeń dotyczyć także będzie innych dziedzin życia, nie tylko edukacji. - Widzimy wyraźnie, że za nami apogeum V fali. Wszystkie te informacje wskazują, że tendencja spadkowa z ostatnich dwóch tygodni to tendencja stała - powiedział Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Spadki z tygodnia na tydzień mają być coraz bardziej widoczne. Właśnie dlatego rząd zdecydował się na kilka ruchów.

W obecnej sytuacji na walkę z COVIDEM mamy do dyspozycji około 30 tysięcy łóżek. Jednak obecnie hospitalizacji mamy około 20 tysięcy. W związku z tym, liczba łóżek COVID-owych ma spaść do 25 tysięcy. Tak aby 5 tysięcy łóżek wróciło do systemu i aby korzystać z nich mogli pacjenci którzy potrzebują pomocy w walce z innymi chorobami.

Minister Zdrowia zapowiedział także zmiany w izolacji i kwarantannie. Od 15 lutego izolacja będzie wynosiła 7 dni, nie jak dotychczas 10. Także od 15 lutego będzie naliczana kwarantanna do współdomowników także dla członków rodziny. Zlikwidowana została instytucja tz. kwarantanny z kontaktu. Oznacza to, iż jeśli ktoś miał kontakt z zakażonym nie będzie kierowany na kwarantannę. Dotyczy to także tych osób, które obecnie są na takiej kwarantannie.

Od 11 lutego zniesiona zostanie kwarantanna przyjazdowa. Tylko dla krajów spoza strefy schengen kwarantanna wynosić będzie 7 dni.

Dobro wraca odzyskałam portfel

W środę prawie 50 tysięcy nowych przypadków!

W środę, 9.02. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 46 872 nowe zakażenia koronawirusem, w tym 5177 z nich to ponowne zakażenia. Zmarło 310 osób z COVID-19.

MZ przekazało, że na COVID-19 zmarły 84 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 226 chorych. Tydzień temu, 2 lutego, potwierdzono 56 051 nowych zakażeń, a zmarło 318 pacjentów z COVID-19. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 271 016 przypadków. Zmarły 107 204 osoby z COVID-19.

Dotychczas najwięcej nowych przypadków zakażenia SARS-COV-2 w całej pandemii wykryto w czwartek 27 stycznia. Resort poinformował wtedy o 57 659 chorych z COVID-19. Najwięcej zgonów potwierdzono 8 kwietnia 2021 r. Zanotowano wtedy 954 przypadki śmiertelne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: To koniec NAUKI ZDALNEJ! Uczniowie wracają do szkół! Co jeszcze się zmieni?