Fifa

i

Autor: pixabay.com To koniec FIFY?! Ten tytuł zniknie z półek!

To koniec FIFY?! Ten tytuł zniknie z półek!

2021-10-12 9:59

Koniec FIFY? Tytuł może zniknąć z półek! Twórcy gier skończą 27-letnią tradycją i – dobra wiadomość – zaczną nową. FIFA bowiem może zmienić nazwę. Osoby odpowiedzialne za powstawanie kolejnych serii gry złożyły wniosek o zmianę nazwy i zaproponowali swoją. Co myślicie o nowej nazwie? Czy przypadnie do gustu graczom?

FIFA to symulator piłkarski, który cieszy graczy na całym świecie od ponad 27 lat. Zapowiada się koniec pewnej epoki, ale jedno jest pewne: to nie koniec gry, a jedynie koniec nazwy. Firma Electronic Arts zmieniała tytuły swojej najpopularniejszej produkcji, początkowo gra nazywała się przecież: FIFA International Soccer, następnie FIFA Soccer 95, później FIFA Soccer 1996, a od 1997 roku firma postanowiła ujednolicić nazwę. Od tego czasu FIFA wychodzi wyłącznie z dodatkiem daty w nazwie. Ale to może ulec zmianie, bo w sieci pojawiły się informacje, że twórcy legendarnej gry chcą zmienić nazwę! Do europejskiego urzędu ds. własności intelektualnej wpłynął wniosek o rejestrację nowego tytułu od Electronic Arts. Dlaczego wydawca może planować zmianę nazwy? Jak się okazuje chodzi o całkiem spore pieniądze.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna PODWYŻKA cen paliw już na dniach! Ceny złamią psychologiczną granicę [CENY]

Koniec FIFY?! Będzie nowy tytuł

Jak wiemy, do europejskiego urzędu ds. własności intelektualnej wpłynął wniosek o rejestrację nowej nazwy dla produkcji Electronic Arts. Chodzi o nazwę: EA Sports FC. Dlaczego twórcy chcą zmienić rozpoznawalną nazwę jaką jest FIFA?

- Zdaniem niektórych komentatorów cały zabieg stanowi przygotowania do nadchodzących negocjacji z federacją FIFA. Organizacja jest bowiem świadoma rosnących zysków z serii gier, co za tym idzie, niewykluczone, że będzie chciała od EA większych pieniędzy za przedłużenie licencji. Dlatego Electronic Arts buduje własną pozycję negocjacyjną, pokazując domniemaną gotowość do zmiany nazwy - wyjaśnia portal Spider's Web.

Jak czytamy dalej: niewykluczone, że swoimi działaniami wydawca gier chce tylko i wyłącznie zahamować finansowy apetyt Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej, a w następnych latach będziemy bawić się przy FIFA 23, FIFA 24 i tak dalej".

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!
Sonda
Czy grasz w FIFĘ?
Źródło: To koniec FIFY?! Ten tytuł zniknie z półek!