Tak wygląd nowy obóz migrantów. Powstał przy przejściu granicznym w Bruzgach [WIDEO]

i

Autor: Twitter/MON, zrzut ekranu Tak wygląd nowy obóz migrantów. Powstał przy przejściu granicznym w Bruzgach [WIDEO]

Tak wygląd nowy obóz migrantów. Powstał przy przejściu granicznym w Bruzgach [WIDEO]

2021-11-17 17:13

Nowy obóz migrantów po stronie białoruskiej. Tym razem powstał przy przejściu granicznym w Bruzgach. Łącznie to około tysiąca osób.

- Po stronie Białorusi przy przejściu granicznym w Bruzgach koczuje grupa cudzoziemców-to nowe obozowisko. Na starym, kilkaset metrów dalej wciąż pozostają osoby. Łącznie w tym rejonie koczuje ok. 1000 cudzoziemców.Pozostałe osoby zostały zabrane przez służby białoruskiej - czytamy na Twitterze.

QUIZ. Te książki zna każdy, kto skończył podstawówkę. Czy na pewno znasz ich tytuły? Mniej, niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Stary człowiek i..."

Już wcześniej Straż Graniczna informowała, że cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej, w pobliżu przejścia granicznego Bruzgi, spakowali się i opuścili obozowisko. Przemieszczali się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce.Informowano także, że migranci wsiadali do podstawionych autobusów.

Na polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Chodzi o zorganizowaną akcję sprowadzania migrantów na Białoruś, by ci potem próbowali nielegalnie przekroczyć granicę z Polską. Sytuacja zaostrzyła się przed tygodniem, kiedy niedaleko przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi po białoruskiej stronie granicy zgromadziła się duża grupa cudzoziemców, która podjęła siłową próbę sforsowania granicy. Do podobnych prób, choć na mniejszą skalę, dochodzi obecnie regularnie. Polskie służby informują również o regularnych prowokacjach ze strony służb białoruskich, które pomagają migrantom w przekraczaniu granicy.

Poradnik Zdrowie wrzody żołądkowe
Źródło: Tak wygląd nowy obóz migrantów. Powstał przy przejściu granicznym w Bruzgach [WIDEO]