Tajemnicze przyciski w kasach samoobsługowych. Dzięki nim ZAOSZCZĘDZISZ na zakupach!

i

Autor: Archiwum

Tajemnicze przyciski w kasach samoobsługowych. Dzięki nim ZAOSZCZĘDZISZ na zakupach!

2022-02-10 11:20

Przyciski w kasach samoobsługowych służą do kilku rzeczy. Jednak dzięki jednemu z nich można zaoszczędzić pieniądze na zakupach. Takie przyciski znajdziemy w kasach w niemal wszystkich sklepach, które oferują takie rozwiązanie. Do czego służą? Dzięki, któremu można wydać mniej pieniędzy? Wszystko tłumaczymy w artykule poniżej.

Tajemnicze przyciski w kasach samoobsługowych służą do kilku rzeczy. Większość klientów nie zdaje sobie sprawy, że korzystając z nich możemy w szybki i prosty sposób ułatwić kasowanie zakupionego towaru, a co więcej: nawet zaoszczędzić pieniądze! Na co dzień niewiele klientów zwraca na nie uwagę, ale po przeczytaniu tego tekstu z pewnością pochylisz się nad przyciskami w kasie samoobsługowej przy kolejnych zakupach. Do czego one służą? Sprawdź poniżej!

CZYTAJ TAKŻE: Rowek na spodzie kubka ma ukrytą funkcję! Do czego służy?

Tajemnicze przyciski na kasach samoobsługowych

W kasach samoobsługowych przeważnie są cztery przyciski. Każdy z nich ma inną funkcję, ale wszystkie posłużą przy kasowaniu produktów. Pierwszy przycisk od lewej strony służy do regulacji głośności komunikatów, jak: niepoprawna waga towaru, czy odłożenie towaru do strefy pakowania. Drugi z lewej służy do wezwania pracownika sklepu, który pomoże nam z ewentualnym problemem.

W przypadku sieci sklepów Biedronka, najciekawsze są te, które w kasach znajdują się po prawej stronie. Jeden z nich służy do zeskanowania karty „Moja Biedronka” i aktywowania zniżek. Za pomocą ostatniego przycisku możemy wytarować wagę. To ważne przy kupowaniu warzyw i owoców. Dzięki temu możemy być pewni, że ważąc produkty zapłacimy za ich faktyczną wagę.

Tak wygląda bezcenny manuskrypt z XV wieku, który władze Polski chcą przekazać Węgrom
Źródło: Tajemnicze przyciski w kasach samoobsługowych. Dzięki nim ZAOSZCZĘDZISZ na zakupach!