Szok! Wielka zmiana dla fanów skoków narciarskich. To koniec Pucharu Świata w TVP

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Szok! Wielka zmiana dla fanów skoków narciarskich. To koniec Pucharu Świata w TVP

Szok! Wielka zmiana dla fanów skoków narciarskich. To koniec Pucharu Świata w TVP

2021-10-07 15:06

Fani skoków narciarskich mogli przeżyć szok! Puchar Świata żegna się z Telewizją Polską i niemal w całości będzie transmitowany przez inną stację telewizyjną. W TVP zobaczymy tylko konkursy, które będą odbywać się na skoczniach w Zakopanem i Wiśle, a także Mistrzostwa Świata w Lotach. Resztę zawodów, fani zimowego sportu zobaczą gdzie indziej.

Po wielu, wielu latach Puchar Świata w skokach narciarskich niemal w całości znika z anten Telewizji Polskiej. To szok dla fanów zimowej dyscypliny! Od nowego sezonu TVP pokaże wyłącznie konkursy organizowane na skoczniach w Polsce. Pozostałe zawody będzie można oglądać w TVN-ie, Eurosporcie i w internetowym serwisie player.pl. Dlaczego mimo to Telewizja Polska pokaże zawody w Wiśle i w Zakopanem? To gwarantuje ustawa o radiofonii i telewizji, która mówi, że najważniejsze wydarzenia sportowe dziejące się w Polsce muszą być pokazywane w telewizji ogólnodostępnej. Dzięki temu zobaczymy też tam Mistrzostwa Świata w Lotach. Pozostałe konkursy oglądać będziemy już w TVN-ie. Nowy sezon startuje już za kilka tygodni! Pierwsze skoki Kubacki, Stoch, Żyła i reszta polskiego teamu odda na skoczni w Niżnym Tagile.

CZYTAJ TAKŻE: Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022: Kiedy początek [TERMINARZ KONKURSÓW]

Szok! Wielka zmiana dla fanów skoków narciarskich

To nie jedyne zmiany jakie czekają fanów zimowych sportów. TVN Grupa Discovery wykupiła prawa także do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i nie tylko… Jak czytamy na skijumping.pl większość zimowych dyscyplin zobaczymy właśnie na antenach TVN, Eurosport i w player.pl.

- Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/26 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich. - podaje portal skijumping.pl

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama
Sonda
Lubisz oglądać skoki narciarskie?
Źródło: Szok! Wielka zmiana dla fanów skoków narciarskich. To koniec Pucharu Świata w TVP