Szczęśliwy finał poszukiwań: PO TRZECH TYGODNIACH czterolatka została odnaleziona!

i

Autor: twitter/WA_Police

Szczęśliwy finał poszukiwań: PO TRZECH TYGODNIACH czterolatka została odnaleziona!

2021-11-03 7:56

4-letnia Cleo Smith, która zaginęła podczas wakacji z rodzicami w Blowholes Campground na zachodnim wybrzeżu Australii, została odnaleziona w po trzech tygodniach intensywnych poszukiwań - poinformowała w środę policja Australii Zachodniej.

Dziewczynka, która w październiku nad ranem wymknęła się z plecakiem z namiotu, gdzie spali jej rodzice, została odnaleziona w jednym z domów 5-tysięcznego miasteczka Carnarvon, gdzie mieszkała przed zaginięciem z matką i ojczymem. Mężczyzna, w którego domu znaleziono dziecko, trafił do aresztu.

"Jak masz na imię?" -  zapytaliśmy, a wtedy ona powiedziała: "Nazywam się Cleo" - tak wzruszony przedstawiciel policji z australijskiego Perth opowiada o niezwykłych chwilach odnalezienia zaginionej dziewczynki, którą wcześniej okrzyknięto australijską Madeleine McCann! Nawet doświadczeni funkcjonariusze nie mogli powstrzymać łez radości, widząc porwaną Cleo Smith uśmiechniętą, całą i zdrową.

Zastępca komisarza policji dla Zachodniej Australii Col Blanch zapewnił, że dziewczynka "jest cała i zdrowa". "Została już oddana pod opiekę swej matki Ellie Smith i ojczyma Jake'a Gliddona" - dodał.

"Nie jest na razie jasne, czy w odnalezieniu czterolatki pomogła nagroda w wysokości 1 mln dolarów australijskich (2,9 mln zł), jaką wyznaczona po jej zaginięciu" - pisze AP.

Dziewczynka zniknęła z części namiotu przeznaczonej dla dzieci, w której pozostawała ze swą siostrą Ilsą między godz. 1:00 w nocy a godz. 6:00 rano. Policja przypuszcza, że dziecko było najpierw śledzone, a następnie uprowadzone.

Zaginięcie Cleo było szeroko komentowane w australijskich mediach i ogniskowało na sobie uwagę opinii publicznej.

Po otrzymaniu informacji o odnalezieniu Cleo Smith, premier Australii Scott Morrison podziękował policji za cały wysiłek poszukiwawczy. "Cóż za wspaniała, przynoszącą ulgę wiadomość: Cleo została znaleziona i jest już bezpieczna w domu" - napisał na Twitterze. "Nasze modlitwy zostały wysłuchane" - dodał.

Poradnik Zdrowie - Odżywianie kryzysowe
Źródło: Szczęśliwy finał poszukiwań: PO TRZECH TYGODNIACH czterolatka została odnaleziona!