szczepionka

i

Autor: fot. pixaby

Szczepienia przeciw COVID- 19 będą promować Koła Gospodyń Wiejskich. Rząd przewidział dotacje

2021-07-23 12:23

Koła Gospodyń Wiejskich mogą od piątku składać wnioski o dofinansowanie wydarzeń promujących szczepienia - poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Koła mogą na ten cel otrzymać 8 tys. zł. Najlepsze z nich, za udane akcje promocyjne otrzymają nagrody.

W ramach promocji szczepień od piątku wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich mogą składać wnioski o dofinansowanie organizowanych w tym celu wydarzeń - poinformował Dworczyk na konferencji prasowej.

Jak poinformował, rząd przewidział dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł na Koło. Środki te mają być wykorzystane na wsparcie organizowanych przez Koła lokalnych wydarzeń promujących akcję szczepień. Wnioski o takie dofinansowanie należy składać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dworczyk podkreślił, że formuła tych wydarzeń jest otwarta - "mogą one trwać od kilku godzin do kilku dni".

Dla Kół z najlepszymi wynikami w promocji szczepień przewidziano nagrody. Zwycięskie może otrzymać nawet 100 tys. zł, za drugie i trzecie miejsce będzie to 50 tys. zł. Nagrody przewidziano nawet dla 1000 Kół - poinformował szef KPRM.

- Widać wyraźnie mniejszy poziom zaszczepienia w mniejszych miejscowościach, w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich. (...) Dlatego bardzo państwa zachęcamy o włączenie się w uruchamianą od dziś inicjatywę - powiedział Dworczyk

Raport z Anteny 22.07 godz.10
Źródło: Szczepienia przeciw COVID- 19 będą promowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Rząd przewidział dotacje