Kuźnica obozowisko, poruzenie

i

Autor: straż graniczna

Strona białoruska przygotowuje się na próbę forsowania granicy

2021-11-14 11:59

Straż Graniczna na swoim Twitterze opublikowała nagranie z polsko-białoruskiego pogranicza w okolicach Kuźnicy Białostockiej na Podlasiu. Według obserwacji prowadzonych na granicy wśród migrantów pojawiają się kolejne grupy uzbrojonych białoruskich funkcjonariuszy. Możliwe, że dojdzie do kolejnej próby forsowania granicy.

Trwają przygotowania do próby forsowania granicy

Straż Graniczna opublikowała informacje, w której czytamy, że „Po „spokojnej” nocy w rejonie koczowiska w Kuźnicy aktualnie obserwujemy, że w to miejsce dysponowane są kolejne grupy uzbrojonych funkcjonariuszy służb białoruskich. Zauważamy wśród migrantów poruszenie. Pojawił się również telewizyjny wóz transmisyjny„.

W kolejnym wpisie znaleźć można również informacje, że znajdujący się na granicy migranci otrzymują instrukcje od funkcjonariuszy białoruskich. Wydawany jest im także sprzęt do forsowania ogrodzenia oraz gaz. Jak poinformowała SG ”Widać, że strona białoruska przygotowuje się dzisiaj na dużą próbę forsowania granicy. Nasze siły są w gotowości do działania"- zapewniają.

Zeszłej nocy w rejonie miasta Czeremcha żołnierze białoruscy użyli pojazdu wojskowego by zniszczyć tymczasową zaporę graniczną. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych – Stanisław Żaryn, poinformował z kolei o próbach eskalacji konfliktu na granicy przez osoby ubrane w mundury. Jak możemy przeczytać na wpisie rzecznika niezidentyfikowany mężczyzna oddał kilka strzałów w powietrze, a następnie próbował uszkodzić barierę graniczną. Do wpisu rzecznik załączył zdjęcie mężczyzny ubranego mundur. Będziemy na bieżąco informować o informacji na granicy.

Źródło: Strona białoruska przygotowuje się na próbę forsowania granicy