Spis treści
Sroga zima 2024/2025 w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy eksperci meteo uważają wręcz, że przyjdzie szybciej niż się tego wszyscy spodziewamy. Takie przewidywania biorąc pod uwagę bardzo niskie temperatury, z którymi mieliśmy do czynienia pod koniec września i na początku października są jak najbardziej możliwe. Dobrym wskaźnikiem tego jaka będzie zima są od zawsze zwierzęta i ich zachowanie. Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Baligród rok temu za sprawą fotopułapki zarejestrowali niedźwiedzia, który już w sierpniu zaczął przygotowywać się do zimy. Wykopywał norę, w której będzie mógł przespać najchłodniejszą porę roku. Zwierzęta słuchające swojego instynktu przetrwania szybko zaczęły wykopywać gawrę, co według wierzeń ludowych miało oznaczać, iż zima będzie wyjątkowo chłodna. Co kamery zarejestrowały w tym roku?
Kiedy zima 2024/2025? Szybciej niż myślimy
Zima 2024/2025 w Polsce lada chwila. Najnowsze prognozy wskazują, że pierwszy śnieg spadnie pod koniec listopada, jednak niewykluczone, że stanie się to już w połowie tego miesiąca. O tym, że idzie zima najlepiej wiedzą niedźwiedzie, które zaczęły przygotowania. Napełniają swoje brzuchy przed długim snem. Na profilu Bieszczady Biuro Podróży Bieszczader na Facebooku pojawiło się nagranie, na którym miś z czarną sierścią zajada się orzechami. Nie brakuje opinii, że w rzece Oslawa szukał też ryb do zjedzenia.
Niedźwiedź na granicy między Bieszczadami i Beskidem Niskim. Staliśmy około 15 minut słysząc dźwięki rozgryzanych orzechów laskowych - musi się najeść przed zimą, brzmi post w mediach społecznościowych. Jak wynika z informacji fundacji WWF to zupełnie normalne. Czytamy, że od września trwa okres, w którym niedźwiedzie przygotowują się do gawrowania i intensywnie poszukują pożywienia. Widok zajadającego się niedźwiadka jest jednak bardzo uroczy! Wygląda na grzecznego.
Jaka będzie zima 2024/25? TAKA pogoda wywoła duży zamęt! To będzie zima stulecia?
Źródło: Sroga zima 2024/2025 w Polsce tuż za rogiem. Leśnicy pokazali niezwykłe nagranie