Spis Powszechny 2021

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Spis Powszechny 2021

Spis Powszechny 2021 zakończył się. Do sądu trafiły wnioski o ukaranie!

2021-10-01 17:29

Koniec Narodowego Spisu Powszechnego 2021! Wnioski o ukaranie poszły do sądu. Ile osób nie spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym? W jaki sposób spisywano się najchętniej?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 właśnie się zakończył. Spisać można było się do końca września. - Jest to nie tylko wymóg prawny, ale przede wszystkim wyraz naszej postawy obywatelskiej, ponieważ wyniki spisu będą miały ogromy wpływ na przyszłość naszego kraju – czytamy na stronie spisu powszechnego.

W spisie wzięło udział ponad 95 proc. mieszkań. Ponad połowa osób spisała się przez internet. - Osoby, które nie wzięły udziału w spisie powinny się liczyć z tym że złożymy w ich sprawie wniosek na policję o ukaranie - mówi nam rzecznik GUS Karolina Banaszek. - Dotychczas, takich wniosków w skali kraju zgłosiliśmy ponad 230. Były to wnioski wobec osób, które  odmówiły udziału w spisie, które wyjaśniały to samym negowaniem obowiązku spisowego, który wynika z ustawy - mówi rzecznik GUS Karolina Banaszek.

Czytaj także: Ulubiony sklep wielu Polaków PRZESTAJE SPRZEDAWAĆ PAPIEROSY! Od piątku te markety są wolne od dymu

Narodowy Spis Powszechny 2021: Co grozi za odmowę udziału?

Odmowa wzięcia udziału w spisie wiąże się z karą w wysokości do 5 tys. zł, zaś podanie nieprawdziwych informacji grozi karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Test wiedzy o Hubercie Urbańskim. Tylko prawdziwy fan "Milionerów" będzie miał 7/10 punktów

Pytanie 1 z 10
W którym roku Hubert Urbański został prowadzącym "Milionerów"?
Raport z anteny 01.10
Źródło: Spis Powszechny 2021 zakończył się. Do sądu trafiły wnioski o ukaranie!