Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! Dziś konkurs drużynowy

i

Autor: Cyfra Sport Wielka Krokiew

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! Dziś konkurs drużynowy

2022-01-15 14:08

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 zagościł w Zakopanem. Dziś w sobotę 15 stycznia na skoczni w zimowej stolicy Polski odbędzie się konkurs drużynowy. Na niedzielę zaplanowano konkurs indywidualny. O której godzinie zaczyna się konkurs w Zakopanem?

To będzie wyjątkowy weekend w Zakopanem. Do zimowej stolicy Polski zjechali się najlepsi skoczkowie. Niestety wśród zawodników, którzy dzisiaj zaprezentują się na Wielkiej Krokwi zabraknie liderów naszej kadry, czyli Kamila Stocha, który doznał kontuzji stawu skokowego, a także zakażonego koronawirusem Dawida Kubackiego. Mimo to emocji z pewnością nie zabraknie. Pod ich nieobecność swoje nadzieje składamy w reszcie polskich skoczków z Piotrem Żyłą na czele! Istnieje ryzyko, że dzisiejsze zawody popsuje wiatr. To wydarzyło się wczoraj, gdy mocne powiemy uniemożliwiły zawodników dokończenie treningu, ani przeprowadzenie kwalifikacji. Miejmy nadzieję, że dziś wiatr nie będzie grał pierwszych skrzypiec. O której zaczynają się zawody Pucharu Świata 2021/2022 w Zakopanem?

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie pojechać na ciepły urlop w zimie? W tych krajach słońce świeci przez cały rok!

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! Wyniki drugiej serii

Polska zajmuje szóste miejsce po drugiej  serii drużynowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrała Słowenia, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Niemiec, a podium zamykają Japończycy.

Po pierwsze serii Polska traciła do Słowenii 59,5 pkt, a do podium 23,9 pkt. Po skoku w pierwszej grupie Piotra Żyły - 124 m Polska była piąta. Po drugim Stefana Huli - 125 m biało-czerwoni plasowali się na czwartej pozycji. Jakub Wolny skoczył najsłabiej z biało-czerwonych - 113 m i drużyna znów była piąta. Ostatni w składzie Paweł Wąsek osiągnął 123,5 m, ale to dało nam po pierwszej serii szóstą pozycję.

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! Skład polskiej drużyny

Polacy zaprezentują się dzisiaj w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula. To oni powalczą o najwyższy stopień podium podczas konkursu drużynowego.

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! O której godzinie?

W sobotę pierwsi skoczkowie pojawią się na Wielkiej Krokwi już o godzinie 13.00. Wówczas zostanie przeprowadzony trening, którego nie udało się dokończyć wczoraj. Ten będzie składał się z dwóch serii. O godzinie 16.00 rozpocznie się konkurs drużynowy. Transmisja w telewizji TVP rozpocznie się o godzinie 15:45. Za to transmisja online będzie dostępna już od godziny 14:30 na sport.tvp.pl.

Skoki narciarskie. Puchar Świata w Zakopanem! O której skoki w niedzielę?

 W niedzielę najpierw odbędą się kwalifikacje. Jeżeli wiatr na to pozwoli to skoczkowie pojawią się na skoczni o godzinie 14.30. Konkurs indywidualny zaplanowano na godzinę 16.00.

Natalia Lesz powraca po latach!
Sonda
Gdzie zazwyczaj oglądasz skoki narciarskie?
Źródło: Puchar Świata w Zakopanem! Polacy dopiero na szóstym miejscu