Klemens Murańka

i

Autor: Paweł Skraba / SE Klemens Murańka

Skoki narciarskie: Klemens Murańka z potwierdzonym COVID-19. Polak musi zostać w Rosji. Co z resztą ekipy?

2021-11-22 10:32

Powtórne testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u Klemensa Murańki. Polak musi zostać w Rosji na kwarantannie. Kiedy będzie mógł powrócić do kraju? Co z resztą polskich skoczków?

Klemens Murańka ma koronawirusa. Skoczek musi zostać w Rosji

Koronawirus u Klemensa Murańki został stwierdzony w sobotę. Polak nie mógł wystąpić w pierwszym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Konieczne było jeszcze przeprowadzenie powtórnych testów. Próbka została przebadana w trzech laboratoriach. Niestety powtórne testy również dały wynik pozytywny. Ze względu na potwierdzonego koronawirusa Klemens Murańka musi zostać w Rosji. Jak podał Polski Związek Narciarski, skoczek zostanie przeniesiony do kliniki w Jekaterynburgu. Razem z nim w Rosji zostanie trener Radek Żidek.

Klemens Murańka będzie testowany w Rosji każdego dnia i jeżeli dwa razy otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wtedy będzie mógł wrócić do Polski - czytamy w komunikacie PZN.

Klemens Murańka z koronawirusem. Co z pozostałymi skoczkami?

Klemens Murańka ma potwierdzonego koronawirusa - jak wpłynie to na drużynę? Co z pozostałymi skoczkami? Przypomnijmy, że podczas weekendowych badań u pozostałych reprezentantów nie stwierdzono COVID-19. W konkursie w Niżnym Tagile oglądaliśmy występy: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękały. Jak poinformował PZN, w niedzielę przetestowani zostali jeszcze raz wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego. Oprócz Murańki, wszyscy otrzymali negatywne wyniki testu na obecność koronawirusa.

Służby rozbiły nielegalny biznes. Zarabiali kolosalne pieniądze na hazardzie
Sonda
Gdzie będziesz oglądał skoki narciarskie?
Źródło: Skoki narciarskie: Klemens Murańka z potwierdzonym COVID-19. Polak musi zostać w Rosji. Co z resztą ekipy?