Sklep spożywczy

i

Autor: Pixabay

Sklepy otwarte 30 i 31 października. Gdzie zrobimy zakupy?

Przed nami Wszystkich Świętych. Jako że jest to dzień wolny od pracy, wiele osób zastanawia się, kiedy będzie można zrobić zakupy. Wypadająca 30 października niedziela jest niedzielą niehandlową. Czy w takim razie w poniedziałek 31.10 sklepy będą otwarte?

31 października - sklepy otwarte czy zamknięte? Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą 1 listopada jest dniem wolnym od pracy. Ma to oczywiście związek z przypadającym wówczas świętem Wszystkich Świętych, które wiąże się z wizytą na cmentarzu i zapaleniem zniczy nieżyjącym już bliskim. Ze względu na to, że w tym roku 1 listopada wypada we wtorek, dla milionów osób pojawiła się szansa na październikowy długi weekend. Poprzedzająca Wszystkich Świętych niedziela 30 października jest niedzielą niehandlową. Czy w takim razie zrobimy zakupy w poniedziałek, 31 października? Sprawdziliśmy to.

Czy 1 listopada otwarte są sklepy? Gdzie zrobić zakupy tego dnia?

Czy Polacy znają ich twarze? - Ewelina pyta i nie błądzi #3

Sklepy otwarte 31 października

31 października nie jest dniem wolnym od pracy. Oznacza to, że tego dnia zrobimy zakupy we wszystkich galeriach handlowych, supermarketach oraz popularnych dyskontach. Zamknięte mogą pozostawać jedynie prywatne sklepy osiedlowe, których właściciele zdecydowali się na wzięcie urlopu i długi weekend.

Sonda
Wszystkich świętych i Zaduszki - obchodzisz te święta?