Tych Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu! Operator zapowiada zmiany

i

Autor: Canva

Sieć komórkowa wyłącza 3G. Tysiące Polaków czeka wymiana karty SIM a nawet telefonu!

2022-02-02 11:59

Jedna z wiodących sieci komórkowych w Polsce planuje wyłączenie 3G i przeniesienie swoich usług wyłącznie na LTE i 5G. Klientów, którzy korzystają z niej czeka wymiana kart SIM a nawet telefonu. Początkowo sieć wyłączy 3G na 56 stacjach bazowych w powiatach ostrowieckim, starachowickim i opatowskim, co jest pierwszym krokiem do całkowitego przejścia na LTE i 5G.

Odłączanie standardu 3G trwa już od kilku miesięcy. Pierwsi klienci sieci T-Mobile już w minione wakacje mogli mieć problem z uzyskaniem zasięgu. Sieć planuje teraz wyłączenia na większym obszarze. Pierwszym województwem w jakim przestanie działać 3G będzie województwo świętokrzyskie, a dokładnie powiaty: starachowicki, opatowski i ostrowiecki. Zmiany mają poprzedzić odpowiednie kampanie informujące. Mieszkańcom tych powiatów może zaniknąć zasięg, co będzie oznaczało - przynajmniej - wymianę karty SIM. Problemy z obsługą LTE i 5G mogą mieć karty, które zakupione zostały około 7 lat temu. Co ważne mieszkańcy, którzy mają nieco starsze modele telefonów będą musieli liczyć się nawet z ich wymianą. Jednak sieć T-Mobile nie pozostawia swoich użytkowników i proponuje pomoc.

CZYTAJ TAKŻE: Masz takie auto? Wkrótce nie wjedziesz nim do GARAŻU! Nadchodzą wielkie zmiany!

 Sieć komórkowa wyłącza 3G

 Obecnie w T-Mobile łączność 4G i 5G to około 97 proc transmisji danych. Większość użytkowników korzysta także z wysokiej jakości połączeń głosowych VoLTE. Te dane sprawiają, że 3G staje się niepotrzebna. A dzięki jej wyłączeniu nowe puste zasoby pozwolą przyśpieszyć łączności LTE i 5G w T-Mobile o ponad 10 proc. i stać się atrakcyjniejszą dla nowych klientów.

Tysiące Polaków czeka wymiana karty SIM a nawet telefonu!

Niestety, ale zmiany łączności spowodują problemy u tysięcy Polaków! Z dnia na dzień mogą utracić zasięg w telefonie. Jednak T-Mobile oferuje pomoc. Karty SIM będzie można za darmo wymienić w salonach operatora. Podczas wizyty będzie można zweryfikować także, czy nasz model telefony obsługuję technologię LTE. Jeśli nie – czeka nas również wymiana sprzętu.

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani
Źródło: Sieć komórkowa wyłącza 3G. Tysiące Polaków czeka wymiana karty SIM, a nawet telefonu!