Samochód nie chce zapalić. Co zrobić, gdy akumulator rozładował się na mrozie?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Samochód nie chce zapalić. Co zrobić, gdy akumulator rozładował się na mrozie?

Samochód nie chce zapalić. Co zrobić, gdy akumulator rozładował się na mrozie? Podpowiadamy!

2021-12-28 18:09

W ostatnich dniach na termometrach widzimy znaczne spadki temperatur. W niektórych miejscach nawet mniej niż -20 st. C! Przy takim mrozie samochody często odmawiają posłuszeństwa. Co zrobić, gdy samochód nie chce zapalić? Podpowiadamy!

W ostatnich dniach wielu kierowców spóźniło się do pracy. Wszystko przez problem z odpaleniem samochodu. Przy aktualnej temperaturze akumulatory odmawiają posłuszeństwa. Niemal każdego dnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenia przed mrozem. W niektórych częściach kraju temperatura spadała nawet do -20 st. C. Co zrobić, gdy nasz samochód nie chce odpalić?

Czytaj także: Taryfikator mandatów 2022: Tyle załpacimy za przekroczenie prędkości [WIDEŁKI]

Jak podkreśla mechanik Jakub Morzyński, pierwszym krokiem powinna być próba naładowania akumulatora.- Akumulatory są wrażliwe na minusowe temperatury. Wiadomo, że jak to są nowe akumulatory, to one przetrzymają duże temperatury minusowe. Ale jak jest jakiś stary akumulator 2-3-letni to już mogą być problemy z odpaleniem pojazdu - dodaje.

Żeby uniknąć takich sytuacji, warto sprawdzić stan naszego akumulatora w warsztacie. Możemy też ładować samodzielnie akumulatory starszego typu za pomocą prostownika. Należy też pamiętać, by nie pozostawić włączonych świateł, ogrzewania czy radia, to może doprowadzić do całkowitego rozładowania akumulatora i konieczności wymienienia go na nowy. Miejmy pod ręką numer do zaufanego taksówkarza, bo odpalenie auta może zająć więcej czasu niż się nam wydaje.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych

Pytanie 1 z 10
Do jakiego wydarzenia nawiązuje obraz Jana Matejki?
QUIZ. Te wydarzenia zmieniły Polskę i świat. Rozpoznacie je po datach i zdjęciach? Komplet dla wybranych
Tomaszewski MASAKRUJE Sousę: To jest moralny PINOKIO! | Futbologia
Źródło: Samochód nie chce zapalić. Co zrobić, gdy akumulator rozładował się na mrozie? Podpowiadamy!