Są razem od 91 lat

i

Autor: Fot. screen YouTube BBC News / https://www.youtube.com/channel/UC16niRr50-MSBwiO3YDb3RA Są razem od 91 lat

Są razem od 91 lat - pobrali się będąc jeszcze dziećmi. MAJĄ ARMIĘ WNUCZĄT! [WIDEO]

2022-02-14 13:17

Ta para żyje ze sobą w zgodzie już prawie 100 lat! Ślub wzięli będąc właściwie jeszcze dziećmi, a w czasie trwania małżeństwa doczekali się naprawdę pokaźnej liczby wnucząt i pra-wnucząt. Jak zapewniają, wciąż łączy ich prawdziwa miłość. Ich niesamowitą opisujemy w tym artykule.

Uznaje się, że małżeństwo trwające 80 lat obchodzi dębowe gody. Dla tej pary trzeba jednak wymyślić całkiem nową okazję do świętowania. Są bowiem razem już od 91 lat! Zechariah i Shama’a pobrali się będąc jeszcze dziećmi. On miał 12, a ona 10 lat. Oboje byli sierotami w małej żydowskiej społeczności w Jemenie. Małżeństwo miało pozwolić im pozostać przy swojej wierze i kulturze. Jak się okazało, byli sobie pisani. Od ponad dziewięciu dekad lat żyją ze sobą w miłości i zgodzie, a ich związku nie zniszczyła nawet bieda i prześladowania jemeńskich żydów. Dziś cieszą się sobą i imponującą liczebnością rodziną. Więcej na ich temat w dalszej części artykułu.

Ewa Krawczyk w Walentynki. Cały czas mam w sercu Krzysia

Mieszkali w szopie dla osłów

Zechariah i Shama’a opowiedzieli o swoim związku dla reporterów stacji BBC. Jak twierdzą, zawarcie małżeństwa w tak młodym wieku miało im pozwolić uniknąć małżeństwa poza ich wiarą i kulturą. Choć ciężko było przewidzieć, czy do siebie pasują, okazali się bardzo dobraną parą. Zechariah wyznał, że kobiety "przychodziły do niego stadami", lecz on nigdy nie myślał o porzuceniu żony.

Źródło: bbc.com

11. dzieci, 64, wnucząt

Para doczekała się jedenaściorga dzieci. Zechariah z rozbrajającą szczerością przyznaje, że nie pamięta już, ile ich wszystkich jest. Potomstwo obdarowało ich zaś liczną gromadą wnucząt i pra-wnucząt - to aż 64 osoby!

Sekret długiego pożycia

Para jest przekonana, że połączyła ich boska wola i to dzięki temu udało im się żyć razem w szczęściu przez 91 lat. Shama’a dodaje, że w ogóle się nie kłócą. Poniżej znajdziecie materiał wideo opowiadający o małżeństwie z wyjątkowo długim stażem.

Shama’a mówi zaś: Nie mieliśmy słodkiego życia. Cierpieliśmy. Nie ma gorszych cierpień niż te, których doświadczyliśmy. Kobieta ma na myśli skrajną biedę, w której żyli przez lata. Para nie miała własnego domu. Ulokowała się więc w stajni dla osłów. Ale nawet tam nie zaznali spokoju.

Prześladowani uciekli do Izraela

Końcówka lat 40-tych w Jemenie nie była dobra dla społeczności żydowskiej. Przez antysemickie nastroje i prześladowania para musiała opuścić ojczyznę. Byli jednymi z pierwszych Jemeńczyków, którzy osiedlili się w nowo powstałym państwie Izrael. Dopiero tam ich życie uległo poprawie i doczekali się całkiem licznego potomstwa.

Źródło: Są razem od 91 lat - pobrali się będąc jeszcze dziećmi. MAJĄ ARMIĘ WNUCZĄT! [WIDEO]