Jak wygrać milion złotych? Loteria dla zaszczepionych.

i

Autor: canva.com Jak wygrać milion złotych? Loteria dla zaszczepionych.

Rząd rozdaje milion złotych! Jak je zdobyć?

2021-05-28 9:21

Jest wiele sposobów na to, by zachęcić ludzi do szczepień. Niedawno gubernator amerykańskiego stanu Ohio ogłosił, że każdy dorosły, który przyjmie, chociaż jedną dawkę szczepionki, będzie brał udział w losowaniu. Do wygrania będzie milion dolarów. Polski rząd postanowił pójść drogą amerykańskich kolegów.

Jak wygrać milion złotych? Loteria dla zaszczepionych. 25 maja Michał Dworczyk przekazał, że od 1 lipca rusza loteria szczepionkowa jak stwierdził lista osób zaszczepionych oraz zarejestrowanych jest wciąż za niska. Codziennie co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii będzie mogła wygrać 500 zł. Nagrodami tygodniowymi będą dwie bonusy w wysokości 50 tys. złotych, hulajnogi elektryczne i vouchery. Dwa razy w miesiącu ktoś będzie mógł wygrać sto tysięcy złotych oraz samochód hybrydowy. W finale zostaną rozlosowane dwie nagrody w wysokości miliona złotych oraz samochody elektryczne. Rząd chce docenić także gminy, które osiągną wysokie wskaźniki szczepień. 100 tys. złotych dla pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75% zaszczepienia, 1 mln złotych dla gmin, które osiągną najwyższy wskaźnik szczepień oraz 2 mln złotych dla gminy, która osiągnie najwyższy poziom zaszczepienia w Polsce. Taką pulą nagród rząd chce zachęcać Polaków do szczepień.

Mem sprzedany za 500 000 $ - to zdjęcie znamy WSZYSCY! Czy nie będziemy mogli go używać?

Raport z Opalenicy. Arkadiusz Milik nie straci Euro, małe problemy Macieja Rybusa

Jak wygrać milion złotych? Loteria dla zaszczepionych.

Artur Jarząbek poruszył ten temat w swoim programie SuperNova w samo południe. Do rozmowy zaprosił eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 dr. Pawła Grzesiowskiego oraz psychologa Profesora Wojciecha Kuleszę z Uniwersytetu SWPS. Grzesiowski uważa, że przygotowana przez rząd loteria szczepionkowa nie będzie miała wielkiego wpływu na liczbę zaszczepionych. Ekspert twierdzi, że bardzo dużo osób nie wie, co to jest COVID, sami nie chorowali i w ich bliskim otoczeniu nikt nie zmagał się z tą chorobą, dlatego tak często rezygnują ze szczepień.

WARSZAWA z kolejnym rekordem! Pod tym względem stolica jest nie do pobicia

Kulesza uważa, że są dwie grupy, ci, którzy nie chcieli się szczepić i nigdy się nie zaszczepią, oraz ci, którzy zaszczepili się najszybciej, jak było to możliwe, dojdziemy do 2/3 zaszczepionych i na tym stanie. Psycholog odwołał się do badań, które były przeprowadzone dwa lata temu. Loteria szczepionkowa może zwiększać chęć szczepień tylko u tych osób, które się wahają. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej. 

Sonda
Byłeś kiedyś ofiarą internetowego oszustwa?