Ruszyła budowa płotu na granicy z Białorusią

i

Autor: Twitter/Mariusz Błaszczak Ruszyła budowa płotu na granicy z Białorusią

Ruszyła budowa płotu na granicy z Białorusią. Zobacz zdjęcia

2021-08-25 17:54

Ruszyła budowa płotu na granicy z Białorusią. Ma mieć blisko 3 metry wysokości i ok. 180 km długości. Zobacz zdjęcia!

- Wzmacniamy granice! Żołnierze rozpoczęli budowę ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot zwiększy jej szczelność i znacznie utrudni próby nielegalnego przekraczania - poinformował na Twitterze Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Płot ma mieć ok. 3-metry wysokości i 180 km długości. Zabezpieczy lądowy odcinek granicy. Już wcześniej minister informował, że budowa zabezpieczenia rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Prace mają potrwać co najmniej kilka tygodni. - Będziemy zabezpieczać na samym początku ten odcinek, który jest najłatwiejszy do nielegalnego przejścia, a trudniejszy do nadzorowania - czyli odcinek lądowy. Z naszej liczącej 418 km granicy białoruskiej - to jest ok. 180-190 km. Od niego zaczynamy - powiedział Mateusz Morawiecki.

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej jest bardzo napięta. Od kilkunastu dni koczuje tam grupa cudzoziemców. - Po bardzo zimnej nocy fatalne wieści: 25 osób przeziębionych, w tym 12 mocno chorych. 52letnia kobieta, która już wczoraj nie mogła wstać, czuje się jeszcze gorzej. Odkąd wczoraj osoby dostały chleb od Białorusinów, nic nie jadły. Nie mają też żadnej wody, oprócz tej ze strumyczka płynącego przez błotniste pole.A dziś w nocy ma zacząć się deszcz i padać przez kolejny tydzień - informuje fundacja Ocalenie.

Raport z anteny 25.08, godz.10
Źródło: Ruszyła budowa płotu na granicy z Białorusią. Zobacz zdjęcia